Predturnajový rozhovor s Volkswagenom

vwSpoločnosť Volkswagen Slovakia patrí medzi tradičných účastníkov turnaja a každoročne sa ho zúčastňuje s tímami, ktoré majú zaujímavé obsadenie, resp. cestu ako sa na turnaj dostali. Už tradične patrí medzi jedného z účastníkov manažérsky tím Volkswagen – FC Management a druhé družstvo vždy doplní za odmenu víťaz internej firemnej ligy. V minulosti sme tak mohli privítať reprezentantov Lakovňe, Zvarovne, ale napríklad aj Novej lakovne.

A ako tomu bude tento rok a či Volkswagen s dvojitým zastúpením na turnaji dosiahne na medaile, sme sa porozprávali s vedúcim oboch tímov.

Ako prebieha príprava tímov Volkswagenu? O víťazovi vašej ligy vieme, že si musí prejsť ťažkou internou kvalifikáciou, ale ako sa pripravujú menežéri?
Manažerí majú svoj tím a hrajú s ostatnými zamestnancami internú ligu, no pripravujú sa aj individuálne – raz do týždna v telocvični.

Minulý rok zaknihoval výber vašej Lakovne jedno z najlepších umiestnení na turnaji, keď skončil na 4.mieste. Kto bude reprezentovať ako víťaz internej ligy teraz a aké má ciele? Nechcú náhodou pred seba pustiť manažérsky tím?
“V internej VW lige, či už letnej alebo zimnej (halovej) sú hráči z lakovne, resp. tímy z lakovne (spolu 3 tímy) vždy na popredných miestach, z čoho teda platí, že v lakovni pracujú najlepší futbalisti. Túto sezónu opäť zvíťazí nejaký tím z lakovne, momentálne sú na prvých dvoch miestach.”

Hrávajú vaši manažéri v príprave aj proti víťazovi internej ligy? Ako by podľa vás vyzeral ich vzájomný zápas na turnaji? Minulý rok totiž podľahli Lakovni v osemfinále 0:3…
“Nie, manažéri sa zúčastňujú internej VW ligy spolu s ostatnými zamestnancami – vo futbale je jedno či ste manažér alebo pracovník na linke.”

Hrávate turnaje aj v rámci skupiny Volkswagen? Ako si Slováci vedú v porovnaní s ich kolegami v zahraničí?
“V minulosti boli podobné turnaje, no v súčasnosti nemáme podobný turnaj.”

S akými cieľmi idú vaše dve mužstvá na tohtoročný turnaj?
“Tak ako v práci, vždy máme najvyššie ciele. Veríme že sa našim tímom, či už víťazovi internej VW ligy alebo manažérom sa raz podarí zdolať Kiu zo Žiliny, čo je tiež motivácia navyše.”

Ďakujeme za rozhovor a na turnaji prajeme veľa šťastia.