Prima banka Slovensko víťazom FFC 2018

FFC 2018 Teams-14Spoločnosť Prima banka Slovensko získala titul hneď pri svojej premiére na najväčšom firemnom futsalovom turnaji finančníkov Financial Football Challenge 2018.

Rozhodol o tom priebeh turnaja, ktorý bol pre finančníkov tradične veľmi vyrovnaný, zamotaný a skončil presne naopak, ako možno napovedali výsledky po skončení zápasov v základných skupinách. Prima banka to len potvrdzovala, veď v základnej skupine získala len štyri body a obsadila v nej štvrté miesto. No potom zaradila vyšší prevodový stupeň a v play-off súbojoch nedala svojim súperom najmenšiu šancu. Práve víťaz skupiny, v ktorej Prima banka pôsobila, Penta Investments, patril do širšieho okruhu favoritov, no tak ako suverénne prešli hráči z Digital Parku skupinou, o to prekvapujúcejšie bolo osemfinále, v ktorom narazili na EOS KSI Slovensko a turnaj sa pre nich skončil na “len” deviatom mieste. Rovnako neporazení boli po základných skupinách aj tímy ČSOB, Generali PoisťovneFinportalu. A rovnako ako Penta, aj oni prehrali v osemfinále a tak sa lúčili s turnajom po jedinej prehre.

Úplne opačne sa vyvíjal turnaj pre dvojicu PwCEOS KSI Slovensko. Obaja stratili v základných skupiních viac bodov, ako by možno chceli, no napokon zabrali vtedy, kedy to bolo najviac potrebné a prebojovali sa až do semifinále. V ňom ich doplnila spomínaná Prima banka a spolu s ňou aj ďalší nováčik na turnaji – Universal maklérsky dom. Opäť sa tak potvrdilo, že Financial Football Challenge nemá v žiadnom ročníku vysloveného favorita a častokrát rozhoduje jediný gól či jediná nevyužitá šanca.

Presne tak to bolo aj v semifinále, v ktorom sa teda najskôr PwC stretlo s Universalom a po vyrovnanom súboji mu podľahlo 0:2. Nováčik si tak vybojoval miestenku vo finále. Doplnil ho v ňom ďalší debutant Prima banka, ktorá si poradila s EOS KSI Slovensko 3:1. V súbojoch o medaile sa zrodili najtesnejšie výsledky, keď najskôr PwC po víťazstve 2:1 nad EOS KSI Slovensko vyrovnalo svoj historicky najlepší výsledok z roku 2016 a získalo bronzové medaily. V očakávanom finále sa teda stretli nováčikovia na turnaji a Prima banka sa rýchlym gólom ujala vedenia 1:0. Najtesnejšie vedenie udržala až do konca po fantastickom kolektívnom výkone a množstve zblokovaných striel. Mohla sa tak zaslúžene tešiť zo zlata hneď pri svojej premiére na turnaji. Z víťazstva na populárnom ženskom turnaji sa tešili hráčky Winners Group, pred OTP bankou a výberom ČSOB.

Večer sa už tradične až do posledného miesta zaplnila hotelová sála a viac ako 300 hostí najskôr tlieskalo ocenením, aby sa potom mohla rozpútať tradične výborná žúrka. Žilo sa na parkete, žilo sa pri stoloch, žilo sa pri bare, žilo sa pri fotokútiku… A opäť sa potvrdilo, že finančníci už jedenásť rokov tvoria skvelú partiu ktorá sa vie skvele baviť. Ešte o štvrtej nadránom sa spievalo, pilo a pýtali prídavky od DJa.

Ďakujeme všetkym zúčastneným, boli ste skvelí a už sa nevieme dočkať 12.ročníka, ktorý bude 19.októbra 2019!