Slovnaft po piatykrát ovládol OGEFC

ogefc19 slovnaftSpoločnosť Slovnaft sa po piatykrát v desaťročnej histórii stala víťazom firemného turnaja Oil, Gas & Energy Football Challenge 2019 keď triumfovala v poslednú októbrovú sobotu v športovej hale Mladosť.

Víťazstvo sa pritom vôbec neradilo ľahko, veď Slovnaft nastupoval do turnaja ako obhajca titulu, no v prvých dvoch zápasoch získal len bod a následne musel tréner hráčom prehovoriť do duše. To sa podarilo a odvtedy už hráči v žltočiernych dresoch šľapali na plný plyn. Cestu sa im však snažili sťažiť viacerí. Výborne hrala Bratislavská vodárenská spoločnosť ktorá v základnej skupine nestratila ani bod a bez prehry prechádzal skupinou aj nováčik Trnavská teplárenská. Zaostávať nechcel ani eustream, ktorý sa však rozbiehal pomalšie a najmä vo štvrťfinále proti Protherm Production mal obrovské šťastie, keď na 2:2 vyrovnal až 40 sekúnd pred koncom a následne mal viac šťastia aj v penaltovom rozstrele. Finalista spred dvoch rokov si tak vybojoval postup do semifinále v ktorom ho čakala dovtedy nezdolaná Trnavská teplárenská a hráči eustreamu svoj husársky kúsok zopakovali a po druhom úspešnom penaltovom rozstrele postúpili do svojho druhého finále za posledné tri ročníky. V ňom ich čakal práve Slovnaft, ktorý Bratislavskú vodárenskú spoločnosť porazil najtesnejšíe 1:0 a tak mohla nasledovať repríza finále z roku 2015. Ešte predtým si však Trnavská teplárenská napravila chuť z neúspešného penaltového rozstrelu v semifinále a po remíze 1:1 a výhre 3:2 v penaltách získala bronzové medaily. V spomínanom finále napokon uspel Slovnaft 3:1 a potvrdil, že právom je šampiónom Oil, Gas & Energy Football Challenge.

Na večernej afterparty, na ktorú bolo spolu s účastníkmi Business Football Challenge pozvaných viac ako 250 hostí, sa viacerí “starí harcovníci” zhodli, že nie výsledky ale atmosféra a priateľstvá sú to najdôležitejšie. A tak z pohárov pre víťazov pili šampanské aj hráči obliekajúci iné dresy, spomínalo sa na predchádzajúce ročníky a debatovalo sa nielen o turnaji. A presne o tom má celá akcia byť a my veríme že dobrá nálada neskončila a bude pokračovať aj na 11.ročníku na jeseň 2020. Boli ste výborní a tešíme sa na vás opäť!