Víťazom 9.ročníka Oil, Gas & Energy je SLOVNAFT

ogefc18 slovnaftSpoločnosť Slovnaft vyhrala firemný futsalový turnaj Oil, Gas & Energy Football Challenge a za deväť rokov sa tak teší zo štvrtého titulu.

Cesta za ním však rozhodne neviedla ružovou záhradou, veď už v základnej skupine absolvovali hráči v žlto-čiernych dresoch veľmi ťažký zápas proti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, ktorý rozhodli až minútu pred koncom exportným gólom hráča celého turnaja. Aj vďaka tomu tak Slovnaft obsadil v základnej skupine prvé miesto a vyhol sa tak výborne hrajúcej Západoslovenskej energetike. Tá po počiatočných problémoch so zostavou napokon zložila výborný tím a v základnej skupine si viedla dokonca lepšie ako Slovnaft. Inkasovala jediný gól, nastrieľala ich až 15 a bolo jasné, že ak sa niečo nepredvídané nestane, tak obaja by sa mohli stretnúť vo finále. Lenže Slovnaftu musela počas obeda odísť do práce jedna z opôr a keď prišlo semifinále, v ktorom ho čakal jeho minuloročný finálový súper eustream, razom bolo všetko vyrovnané. Pred rokom vyhral Slovnaft vo finále nad eustreamom až po penaltovom rozstrele a dlho to vyzeralo, že si obaja zopakujú tento rok už v semifinále. Za stavu 2:2 však 23 sekúnd pred koncom prišlo rozhodnutie a opäť v prospech Slovnaftu. Hráči eustreamu už odpoveď na víťazný gól nenašli a museli sa tak uspokojiť s duelom o 3.miesto. V ňom ich čakala Flaga, ktorá bez dvoch kľúčových hráčov nezvládla rozhodujúci semifinálový duel so Západoslovenskou energetikou a vysoko jej podľahla.

Ak bol eustream sklamaný z inkasovaného gólu 23 sekúnd pred koncom v semifinále, ešte horšie to preň bolo v zápase o bronz. V ňom sa totiž hrala šachová partia a dlho sa držal nerozhodný stav 0:0. A práve v čase, keď už bol eustream duchom opäť pri penaltách, prišla ďalšia gólová strela jeho súpera a šesť sekúnd pred koncom bolo rozhodnuté o tom, že bronz získa Flaga. Po vzore súboja o tretie miesto padol jediný gól aj v takticky hranom finále. Na rozdiel od zápasu o bronz, tentoraz však hneď v jeho začiatku, keď sa Slovnaft ujal vedenia nad Západoslovenskou energetikou. Slovnaft sa potom takticky stiahol, svojmu súperovi ukázal vysokú školu bránenia a hlavne brankár čaroval tak, ako sa na finálový zápas patrí a vychytal svoju štvrtú nulu na turnaji, vďaka čomu bolo rozhodnuté o tom, že titul z Oil, Gas & Energy Football Challenge 2018 putuje opäť do Vlčieho hrdla.

Na večernej párty boli všetky smolné momenty veľmi rýchlo zabudnuté a v skvelej nálade sa hlavne oslavovalo. A oslavovali úplne všetci, o čom svedčí fakt, že eustream po dvoch smolných prehrách na všetko zabudol a práve jeho hráči uzatvárali celú party skvelým karaoke výkonom na pódiu pre tanečným parketom. A práve o tom je celý turnaj. Už teraz sa na všetkých tešíme na 10.ročníku 26.októbra 2019 🙂