Za Volkswagen bude titul obhajovať FC Messe

vwTímy Volkswagenu Slovakia sú pred každým ročníkom Automotive & Logistics Football Challenge pre ostatných účastníkov maličkou záhadou. Zatiaľ čo tím zložený z manažérov a figurujúci pod hlavičkou FC Management je viacmenej jasný a menia sa v ňom len niektorí jednotlivci, druhým zúčastneným tímom sa stáva za odmenu vždy víťaz internej futbalovej ligy, ktorý je spravidla známy až niekoľko dní pred turnajom.

A keďže minulý rok tím Volkswagen – FC Messe vyhral nielen celý turnaj, ale dokonca skončil strieborný na Best of the Best Football Challenge 2015, reálne sa mohlo stať, že svoj titul nemusel obhajovať. V tvrdej konkurenkcii tímov z Volkswagenu už totiž túto spoločnosť reprezentovali hráči Lakovne, Novej lakovne či Zvarovne, no v roku 2016 sa víťazom vnútrofiremnej ligy opäť tím FC Messe, takže všetci sa môžu “tešiť” na tím z minulého ročníka, ktorý príde svoj titul obhajovať.

Premiérovo však bude na 8.ročníku chýbať minuloročný strieborný tím RF (Fritz Group), ktorému účasť na turnaji tentokrát nevyšla. Ak si však hráči Volkswagenu myslia, že o to jednoduchšiu cestu budú mať za obhajobou, tak sa môžu veľmi ľahko zmýliť. Po minuloročnej premiérovej bronzovej medaile bude chcieť svoju pozíciu ešte viac zlepšiť Hella Slovakia Front Lighting a veľmi silný tím hlási aj víťaz z roku 2013 a minulý rok štvrtý ŠPED-TRANS Levice. Po ročnej odmlke spôsobenej minuloročnou neúčasťou sa navyše do turnaja vracia víťaz z roku 2012 Plastic Omnium Auto Exteriors a ako tradične môže prekvapiť niektorý z nováčikov či iných ostrieľaných účastníkov turnaja. Veď o prekvapenia nezvykne byť núda. Spomeňme napríklad rok 2014 a 6.ročník turnaja, kedy ŠPED-TRANS Levice absolútne nezvládol tlak obhajcu titulu z roku 2013 a skončil až na neuveriteľnom 19.mieste.

Tešíme sa teda akú zápletku prinesie 8.ročník. Už o desať dní spoznáme ďalšieho víťaza! Tešíte sa aj vy?

Pozrite si video z minuloročného finálového zápasu a pripravte sa na turnaj.