11.ročník turnaja ALFC ovládol Volkswagen

alfc19 vw miesiciFiremný futsalový turnaj automobilového a logistického sektoru ovládol na jeho 11.edícii tím Volkswagenu Slovakia. Stalo sa tak v druhú októbrovú nedeľu, keď dva tímy reprezentujúce nemeckú automobilku postúpili do finále. V ňom si zmerali sily tímy manažmentu Volkswagenu a tím Miesičov. A bol to práve druhý menovaný tím Miesiči, ktorí po dvoch rokoch opäť zasadol na trón, z ktorého ho pred rokom zosadil Schaeffler Slovensko.

Základnými skupinami pritom jednoduchšie postupoval tím FC Management, ktorý zvíťazil vo všetkých súbojoch a predčasne si tak zaistil postup do vyraďovacích bojov. Rovnako bez straty kvetinky postupoval základnou skupinou aj Adient Slovakia a raz zaváhali práve neskorší víťaz Miesiči a LKW Komponenten, ktorí zhodne jedenkrát remizovali. Minuloročný víťaz Schaeffler Slovensko síce pricestoval v identickej zostave ako pred rokom, ale cestou do Bratislavy mala polovicu tímu problémy pri doprave ktoré možno trochu vyviedli fantasticky hrajúceho obhajcu z rytmu a už v základnej skupine si pripísal prvú prehru a aj jednu remízu. Aj to však stačilo na postup ďalej, no riadne to zamiešalo papierovými predpokladmi a pavúkom.

A bolo to práve osemfinále, ktoré sa stalo konečnou pre Schaeffler, keď celkom prekvapujúco podľahol minulý rok 22.tímu turnaja Schnellecke Slovakia. Osudnou sa mu stal po bezgólovej remíze penaltový rozstrel v ktorom mali viac šťastia hráči v zeleno-bielych dresoch z Lozorna. Ostatní papieroví favoriti postupovali ďalej turnaj bol taký vyrovnaný, že pred štvrťfinále by len málokto správne tipoval výsledky všetkých zápasov. Hneď v tom úvodnom sa s turnajom lúčil výborne hrajúci LKW Komponenten, ktorý na turnaj neinkasoval ani raz, ale remíze 0:0 vypadol v penaltovom rozstrele s Magnou Slovteca. Po vyradení obhajcu mohli hráči Schnellecke vyradiť aj víťaza z roku 2017 Volkswagen Miesiči, no v tomto dueli im už došli sily a prehrali 1:4. Vo štvrťfinále prvýkrát na turnaji prehral aj výborný Adient, ktorý podľahol rozbiehajúcej sa Helle Slovakia 1:2 a štvrtým postupujúcim sa stal tím Volkswagen Management. Súboje o medaile priniesli napínavé súboje. Najskôr si Miesiči poradili s Magnou Slovteca 2:0 a krátko na to ich do finále odprevadili kolegovia z Managementu, ktorý však na postup cez Hellu potrebovali až penaltový rozstrel. V následnom súboji o bronz si Hella vypila kalich horkosti až do dna, keď Magne podľahla 2:3 a presne takým istým výsledkom sa skončilo aj finále. Na dvojgólový náskok Miesičov dokázali ich kolegovia odpovedať, ale minútu pred koncom zaúradovala ľavačka druhého najlepšieho strelca turnaja, ktorá rozhodla o tom, že zo svojho druhého titulu v histórii sa tešili Miesiči. Management aj napriek prehre vylepšil svoje turnajové maximum, ktorým bol doteraz zisk bronzový medailí.
(videá zo všetkých zápasov od štvrfinále si môžete pozriet na samostatnej stránke)

Na večernú afterparty zavítali až na dve mužstvá reprezentanti všetkých zúčastnených firiem, sála sa naplnila do posledného miesta a dalo sa tušiť, že o dobrú náladu nebude núdza. A ani nebolo. Ešte o tretej hodine ráno sa pri bare spievalo, pilo a spomínalo na turnaj, takže veríme že aj 11.ročník potvrdil, že sa na tomto turnaji stretávajú kamaráti z biznisu aj ihrísk a o rok budú určite spomínať na tento vydarený 11.ročník.

Ďakujeme všetkým, ktorí na turnaji boli a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia!