12.ročník firemného turnaja finančníkov pre Universal

ffc19 universalSpoločnosť Universal maklérsky dom sa stala víťazom 12.ročníka firemného futsalového turnaja finančníkov Financial Football Challenge 2019. Nadviazala tak na svoje minuloročné strieborné medaily a tie vylepšila ešte o jeden farebný odlesk. Striebro putuje tento rok premiérovo do KPMG Slovensko a bronzové medaily si rovnako ako vlani odnášajú hráči pwc.

Opäť sa však potvrdilo, že turnaj firiem z oblasti finančníctva patrí vôbec medzi tie najviac vyrovnanejšie. Veď len v základných skupinách sa zrodilo až 17 (!) remíz a iba šesť zápasov sa skončilo rozdielom väčším ako o dva góly. Potvrdila to aj základná skupina A, v ktorej hral práve neskorší víťaz Universal maklérsky dom a v ktorej až tri tímy skončili bez prehry. O celkovom poradí na 1. až 3.mieste tak museli rozhodnúť nielen vzájomné zápasy týchto troch mužstiev, ale dokonca skóre z nich a následne až celkové skóre. Takéto detaily rozhodujú… A aby toho nebolo málo, tak na vlas rovnaká situácia sa zrodila v skupine B, kde celkové skóre po remízovom vzájomnom zápase rozhodlo dokonca o postupe z nej. Zaujímavosťou napríklad bolo, že víťaz tejto skupiny EY vyhral iba dvakrát, zhodne 1:0 a celkové skóre 2:1 mu stačilo na 1.miesto v skupine. No a do tretice rozhodlo skóre aj o víťazovi skupiny C, ktorým sa stal EOS Slovensko, keď mal o tri góly lepšie skóre ako ČSOB, s ktorou remizoval 0:0.

Pred play-off tak bolo viacero premenných a otáznikov, do konca zápasov v základných skupinách nikto netušil s kým bude hrať a celý pavúk sa kreaoval na najmenších detailoch. To isté platilo aj vo vyraďovacej fáze, kde napríklad Generali Poisťovňa napodobnila svoj výsledok z minulého roka. Vtedy neprehrala ani jeden zápas a vypadla po penaltovom rozstrele v osemfinále. Teraz to zopakovala, keď v strelách zo značky pokutového kopu mali viac šťastia hráči pwc. Jeden penaltový rozstrel sme videli aj vo štvrťfinále. V ňom mal nováčik Zurich výhodu mečbolu, ktorý však nevyužil a EOS Slovensko nekompromisne trestal. Menším prekvapením bola aj konečná pre ambiciózny tím ČSOB, ktorý stroskotal práve na pwc a v tejto fáze turnaja sa lúčili aj Tatra banka a EY.

V semifinále sme videli dva výsledky 2:0, no oba po vyrovnaných dueloch. Najskôr sa tešili hráči KPMG Slovensko, ktorí vyradili pwc a hneď po nich si po rovnakom výsledku a víťazstvo nad EOS Slovensko vybojoval lístok do finále Universal maklérsky dom. V dueli o bronz, ktorý bol reprízou minulého roka obhájilo pwc svoje medaily a získalo tak 3.miesto. No a v následnom finále si zmerili sily KPMG Slovensko a Universal maklérsky dom. Hráči v modrých dresoch išli nad minuloročným finalistom do vedenia, ale Universal odpovedal tromi gólmi a otočil skóre stretnutia. V predposlednej minúte síce KPMG znížilo, ale na viac už nemali jeho hráči sily a tak si titul odniesli hráči z lučeneckej pobočky Universalu.

V ženskom miniturnaji sme videli víťazstvo hráčiek OTP Banky, ktoré o ňom rozhodli v penaltovom rozstrele s ČSOB. A že bolo na čo pozerať! Veď ČSOB viedla, ale minútu pred koncom sa zrodil vyrovnávajúci gól a dve sekundy pred koncom predviedli hráčky OTP banky volej z celého ihriska za ktorý by sa nehanbili ani muži. Len výborným zákrokom brankárky ČSOB sa tak mohli ísť kopať penalty. V dueli o bronz vyhrala Generali Poisťovňa nad ženským tímom Poštovej banky najtesnejšie 1:0.

Večerná afterparty sľubovala na základe minuloročných “výkonov” skvelé predstavenie a účastníci neboli svojej povesti nič dlžní. Parket sa zaplnil pri prvej pesničke, čo je asi rekord, a plný bol ešte pred štvrtou hodinou rannou. Pofotili sme sa vo fotoboxe, zahrali sme si rýchle ruky, pivo tieklo potokom a na parkete sme vystriedali rôzne štýly, zaspievali sme si slovenské aj zahraničné hity a spomenuli sme si aj na českého maestra. Takto…

Boli ste absolútne úžasní a potvrdili ste, že Financial Football Challenge je akcia, na ktorú sa proste oplatí prísť a už roky prekračuje športový rámec.