Na 9.ročníku ALFC bude chýbať obhajca titulu!

vwV prvú októbrovú sobotu sa odohrá už 9.ročník Automotive & Logistics Football Challenge 2017 a veľké prekvapenie sa zrodilo už pred jeho začiatkom. Na turnaji totiž nebude obhajovať titul tím Volkswagenu s názvom FC Messe!

Volkswagen Slovakia rovnako ako po minulé roky nasadí do hry dve svoje družstvá. Jeden tím zložený z manažmentu a druhý, ktorým je pravidelne víťaz letnej Volkswagen ligy. A práve v jej predposlednom kole sa rozhodlo, že ním nebude tím, ktorý sa zúčastnil posledných ročníkov – FC Messe. Namiesto neho prídú Miesiči, ktorí práve FC Messe porazili v poslednom kole Volkswagen ligy 1:0 a zabezpečili sa tak miestenku na ALFC 2017.

FC Messe pritom v posledných rokoch celkom jednoznačne dominoval. V roku 2015 premiérovo celý turnaj vyhral, pred rokom svoj titul obhájil a aby toho nebolo málo, ako víťaz turnaja sa predstavil aj na záverečnom Best of the Best Football Challenge 2016, ktorý vyhral taktiež! Tri víťazstvá z troch silných turnajov v posledných dvoch rokoch však nestačili a na 9.ročníku sa FC Messe nepredstaví. Uvidíme teda, ako sa Miesiči ako nováčik turnaja zhostia svojej pozície. Vďaka svojim kolegom sú nasadení do skupiny A, no keďže pôjde o ich premiéru na palubovke a celom turnaji, až v sobotu uvidíme, či sa im latku nastavenú ich kolegami podarí preskočiť. V internej lige ich zdolali a určite teda nepríde na turnaj slabé mužstvo.

Už teraz sme teda zvedaví a všetci ich súperi zrejme tiež. Vítame teda na turnaji nový tím vo farbách tradičného účastníka!