Premiérovým víťazom ICTFC po ôsmich rokoch Swan

swanDlhých osem rokov čakal na svoje víťazstvo na Information & Communication Technology Football Challenge tím Swanu. Medzitým stihol získať dve druhé a dve tretie miesta, no titul mu vždy tesne unikal. To sa všetko zmenilo v sobotu 9.4.2016 na ôsmom ročníku turnaja, kde si pripísal svoj premiérový triumf na ICTFC.

Na celom turnaji pritom nenašiel ani raz premožiteľa a len jedenkrát stratil body. Hneď v úvodnom zápase skupinovej fázy remizoval 0:0 s Ditecom, no od tohto momentu už jednoznačne vládol a na turnaji zaznamenával už iba víťazstvá. A bol to práve Ditec, ktorý ho zo supersilnej skupiny B, v ktorej sa stretli viaceré tradičné mená, odprevadil do finálových bojov. Celkovo hrali v základných skupinách prím najlepšie mužstvá z minulých ročníkov, ktoré do nich boli nasadené.

Úplne hladko zvládol základnú časť favorit a obhajca minuloročného víťazstva T-Systems Slovakia. Napriek tomu, že na turnaj prišiel oproti minulému ročníku s výrazne obmenenou zostavou, v základnej skupine zvládol všetky súboje a so skóre 12:1 išiel presvedčivo ďalej. To isté platilo aj o spomínanom Swane, ďalšom z veľkých favoritov ktorým bol Dell a suverénne a bez straty kvetinky si počínali aj Železničné telekomunikácie Bratislava, ktoré rovnako porazili všetkých súperov v skupine. Prekvapili však niektoré tímy, ktoré sa oproti predchádzajúcim ročníkom výrazne zlepšili ako napríklad Eset, či nováčikovia, ktorých skvele reprezentoval tím Tory Consulting ako víťaz skupiny D.

Papieroví favoriti celkom s prehľadom zvládli aj prvé kolo vyraďovacích bojov, no tá pravá dráma začala vo štvrťfinále, kde na seba narazili už niektoré z najlepších mužstiev minulého ročníka a bol to naozaj boj na ostrie noža.

K prekvapeniu sa schyľovalo v súboji T-Systems s Assecom Central Europe, kde Asseco dlho viedlo 1:0, no pre nešťastný gól 30 sekúnd pred koncom napokon prehralo 1:2 a nemohlo tak zlepšiť svoje najlepšie umiestnenie, ktorým bolo v roku 2014 4.miesto. Veľké problémy s postupom mal v súboji dovtedy iba vyhrávajúcich tímov Dell, no napokon si so Železničnými telekomunikáciami Bratislava poradil tesne 1:0. Rovnako dopadol aj napínavý súboj Swanu so stále sa lepšiacim Esetom a spomínaný nováčik reprezentujúci Tory Consulting vo svojej skvelej fazóne pokračoval, keď rozdrvil skúsený Ditec 4:1.

Zápasy o medaily priniesli taktiež vyrovnané súboje, v ktorých častokrát rozhodovalo šťastie. To nemal T-Systems, ktorý podľahol Dellu 1:2 a rovnako sa v najnevhodnejšom momente odklonilo od dovtedy skvelého Tory Consulting, ktorý podľahol Swanu 1:3. V zápase o 3.miesto si potom Tory Consulting vypil kalich horkosti až do dna, keď prehral aj svoj druhý zápas na turnaji, tentoraz s T-Systems 1:4 a práve pre tieto dve prehry zostal bez medailí. Finálový duel medzi Dellom a Swanom okorenili hneď na úvod dva rýchle góly, no z prestrelky nebolo nič a za stavu 1:1 sa obe mužstvá pozorne strážili. Strelec úvodného gólu Swanu však potom pridal ešte jeden a keď sa k nemu v samotnom závere pri powerplay pridal aj najlepší hráč celého turnaja a uzavrel skóre na 3:1, bolo o prvom titule hráčov Swanu rozhodnuté.

Na večernej afterparty to žilo už od úvodných minút, sála bola zaplnená do prasknutia a tí čo prišli neskoro, si len s námahou hľadali voľné miesta. Napokon však vďaka strhujúcemu programu aj tak polovica účastníkov stála, tlieskala a častokrát až nedýchala, takže už oficiálny program dal základ skvelej párty, ktorá potom pokračovala výbornou žúrkou až do štvrtej hodiny rannej. Táto tradičná a skvelá partia hráčov z IT a telekomunikačných firiem opäť potvrdila, že sa každoročne rada stretáva, utužuje svoje vzťahy a vie to roztočiť nielen na ihrisku, ale aj na parkete. A aj to sô dovody, prečo sa už teraz oplatí tešiť na 9.ročník, ktorý sa uskutoční v marci 2017.