Víťazom 10.ročníka ICTFC je Asseco CE

ictfc18 asseco ceSpoločnosť Asseco Central Europe sa premiérovo stala víťazom Information & Communication Technology Football Challenge, keď triumfovala na jubilejnom 10.ročníku. Vylepšila tak svoje doterajšie maximum, ktorým boli dve štvrté miesta a svoju deviatu účasť na turnaji premenila na svoj prvý titul.

Svoje ambície naznačilo Asseco už v základnej skupine C, ktorú vyhralo pred druhým Ditecom. A práve od neho utŕžilo jedinú prehru na turnaji, najtesnejšiu 0:1, no keďže Ditec v skupine až dvakrát remizoval, obsadil v nej druhé miesto. Na postup do vyraďovacej fázy to však stačilo. V úvodných bojoch si výborne počínali aj ďalší, veď až šesť tímov absolvovalo základné skupiny bez jedinej prehry. Okrem Ditecu to bol obhajca titulu T-Systems Slovakia, ktorý však dvoma remízami akobynaznačil, že tento rok nebude dominovať tak jednoznačne ako v minulosti. Ďalšími tímami bez prehry boli Dell, IRDistribution, Slovak Telekom a ŽSR-Železničné telekomunikácie Bratislava. Všetky tímy si však pripísali hneď niekoľko remíz, takže tabuľky boli riadne zamotané a vyrovnanosť potvrdzoval aj fakt, že v základných skupinách sa nenašiel ani jeden tím, ktorý by vyhral všetky zápasy.

A práve množstvo remíz a zamotané poradie v skupinách znamenalo, že pred play-off sa vytvorili mnohé neočakávané dvojice predturnajových favoritov. Už v osemfinále tak na seba narazil v magentovom derby T-Systems a Slovak Telekom a práve v tomto zápase sa zrodilo prvé menšie prekvapenie, keď obhajca titulu vypadol po prehre 2:3 a inkasovanom góly štyri sekundy pred koncom. V zostávajúcich zápasoch sa zrodili víťazstvá miernych favoritov, zaskočila možno prehra víťaza skupiny A Pantheon Technologies, ktorý nestačil na CGI Slovakia.

Ak bol turnaj do tohto momentu vyrovnaný, ešte viac to potvrdil vývoj vo štvrťfinále. Veď až tri zo štyroch zápasov sa skončili víťazstvom 1:0 a len Asseco vyhralo väčším rozdielom, keď zdolalo ŽSR-Železničné telekomunikácie 2:0. Ďalej spolu s ním postupovali IRDistribution, Slovak Telekom a Ditec. V oboch semifinálových zápasoch dominovali hlavne obrany a všetci štyria brankári a aj keď sa to podľa výsledkov nezdá, hralo sa veľmi futsalovo a pozorne. Šťastnejšími tímami boli Slovak Telekom, ktorý zdolal IRDistribution 2:1 a následne Asseco otočilo štyrmi gólmi zápas s Ditecom a po víťazstve 4:1 ho poslalo do súboja o bronz. V ňom si Ditec chuť napravil a hoci nevyužil plejádu šancí, jedna sa nakoniec ujala a zvíťazil 1:0. K trom zlatám a dvom striebram z predchádzajúcich deviatich ročníkov si tak pripísal premiérový bronz. V napínavom finále sa ujal vedenia Slovak Telekom po šťastnom góle, pri ktorom sa lopta odrazila od tyčky do brankára a do siete. Asseco však našlo odpoveď a vyrovnalo. Oba tímy potom mohli rozhodnúť, ale vyrovnaný zápas sa dostal až k penaltovému rozstrelu. V ňom začínalo Asseco a na každú z jeho troch úspešných penált Slovak Telekom rovnako odpovedal. Po troch sériách sa poradie otočilo, prvý začínal Slovak Telekom a nepremenil hneď úvodnu. Asseco sa tak nenechalo dvakrát prosiť, hneď svoj prvý mečbol využilo a zaslúžene sa radovalo zo svojho premiérového triumfu. Zároveň sa stalo prvým tímom v histórii, ktorý vyhral turnaj aj so ženou v zostave a treba povedať, že bola veľmi platnou posilou. Oba tímy sa však tento rok môžu stretnúť ešte raz na záverečnom Best of the Best Football Challenge, na ktorom budú reprezentovať tímy z ICTFC.

Na večernej párty sa už tradične zišla skvelá partia starých známych, ale aj nových tvárí. Uvoľnenú atmosféru ešte viac vyšperkoval najlepší fanklub turnaja z mediworx software solutions, ktorý okrem šarmantných kolegýň priniesol do sály aj konfety a zábavu. Parket sa potom rýchlo zaplnil, priestor pred barom možno ešte rýchlejšie a mohlo sa diskutovať o zápasoch, biznise a spoločných zážitkoch. S touto skvelou partiou ľudí sme sa rozlúčili po tretej hodine rannej už za svetla a spevom ľudoviek. Takže základ úspešného štartu druhej dekády turnaja sme položili a už teraz sa na všetkých opäť tešíme v marci 2019!