Víťazom 7.ročníka po štyroch rokoch opäť T-Systems

tsystems logoVíťazom 7.ročníka Information & Communication Technology Football Challenge 2015 sa stal tím T-Systems Slovakia. Pre hráčov v magentových farbách z Košíc tak ide už o historicky druhý titul, keď prvýkrát sa z víťazstva tešili v roku 2011.

Ani tento rok to však nemali jednoduché a v silnej konkurencii museli siahnuť až na dno svojich síl. Mnoho tímov prišlo s pozmenenými zostavami, takže ak mal niekto z favoritov predchádzajúcich ročníkov obavy, vyrovnanosť jednotlivých zápasov ho presvedčila o opaku. V skupine A napríklad prišiel o suverenitu obhajca titulu Dell, ktorý stratil až štyri body a musel sa uspokojiť síce s postupovým, no na ich pomery nezvyčajným “až” druhým miestom v skupine. Víťazom sa stal suverénny Tempest, ktorý iba raz remizoval, práve s Dellom. Veľmi podobne dopadli aj ďalšie nasadené tímy Asseco Central Europe a Ditec. Zatiaľ čo Asseco skončilo navlas rovnako ako Dell, na druhej pozícii v skupine, Ditec tú svoju síce vyhral, no ešte pred posledným zápasom sa strachoval o postup. Vďaka víťazstvu 1:0 si nakoniec vybojoval prvú priečku, no maximálne zamotaná základná skupina dala vyniknúť najmä matematikom. Fakt, že Ditec postupoval zo skupiny ako víťaz s netypickým skóre 4:4, hovorí taktiež za veľa. Jediným tímom, ktorý prešiel základnou skupinou bez straty kvetinky tak bol T-Systems s tradične vysokým skóre 16.1. K nemu sa priblížil jedine Swan (skóre 14:3), no na rozdiel od T-Systems si neodpustil jedno zaváhanie.

Nasadené tímy, tak svojimi výsledkami a umiestnením v základných skupinách riadne zamiešali karty pred osemfinále a mnohí z tých, ktorí boli proti sebe zvyknutí hrať až v zápasoch o medaily, museli preskočiť ťažké prekážky už v osemfinále. Čiernym koňom sa stal nenápadný tím CGI Slovakia, ktorý v osemfinále vyradil dovtedy suverénny Tempest v penaltových rozstreloch. Ďalšie prekvapenie sa konalo na úkor trojnásobného víťaza Ditecu. Ten stroskotal na skvele hrajúcom tíme Pantheon Technologies, ktorému podľahol 1:2. Spanilá jazda CGI Slovakia pokračovala aj vo štvrťfinále. Fantastickou obranou roky známe Asseco CE dovtedy inkasovalo na turnaji iba jeden gól, no vo štvrťfinále lovil jeho brankár loptu zo siete až štyrikrát a CGI išlo ráznym krokom ďalej. Rovnako rozdielom o štyri góly sa presadil aj Dell a T-Systems svojmu súperovi naložil dokonca až “päťku”.

Zatiaľ čo štvrťfinálové zápasy boli jednoznačné a bez drám, to sa nedalo povedať pri úplnom vyvrcholení turnaja. Dell sa stretol v šlágri s T-Systems, no už vo ôsmej sekunde inkasoval a keď v závere začal hrať vabank, do otvorenej obrany dostal aj druhý gól a po prehre 0:2 sa musel zmieriť iba so zápasom o bronz. V ňom ho čakal spomínaný “čierny kôň” CGI Slovakia, ktorý prvýkrát narazil až v semifinále. Swan totiž proti nemu otočil nepriaznivý stav 0:1 na 2:1 a vybojoval si tak možnosť hrať o titul proti T-Systems. V zápasoch o medaily už bolo vzruchu o niečo menej. Bronz si po výsledku 3:1 vybojoval Dell a z titulu sa vďaka víťazstvo nad Swanom tešil T-Systems. Zápas to však bol naozaj hodný finále a dlhé minúty sa hralo vyrovnane a hlavne veľmi kvalitne. Východniari však dvoma zlepenými gólmi po nádherných prihrávkach išli do vedenia. Swan odpovedal power-play, v ktorej však jeho brankár zachytil loptu mimo pokutového územia, videl červenú kartu a T-Systems už súperovi až do konca loptu nepožičal. Pár sekúnd pred koncom navyše poistil víťazstvo tretím gólom.

Skvelá a férová atmosféra z turnaja sa preniesla aj na večernú afterparty, ktorú odpálilo energické vystúpenie tanečníčiek z Ladylicious a po krátkom programe nasledovala časť, na ktorú sa väčšina účastníkov tešila najviac – nočná párty. Parket (a aj bar) boli šesť hodín absolútne plné, ruky boli hore (alebo držali poháriky) a opäť sa vytvorilo mnoho priateľstiev a nových známostí. Ešte o pol piatej nad ránom sa pri bare vymýšľali nové stratégie pre ďalší ročník, na ktorý sa už teraz všetci tešia a určite opäť potvrdia, že turnaj nie je o výsledkoch, ale najmä o skvelej zábave na ihrisku aj mimo neho. Siedmy ročník ICTFC bol toho jednoznačným dôkazom.