Víťazom OGEFC premiérovo EZOP Slovakia

ezopEZOP Slovakia z Horných Naštíc sa stal premiérovo víťazom Oil, Gas & Energy Football Challenge, keď triumfoval na 6.ročníku na turnaja. Táto spoločnosť, zameriavajúca sa na čistenie, revízie a rekonštrukcie nádrží na ropné látky triumfovala systémom štart cieľ, keď na celom turnaji nenašla konkurenta a zvíťazila vo všetkých zápasoch.

Čo-to naznačovali už zápasy v skupinovej fáze turnaja, kde EZOP Slovakia zvládol všetky štyri nástrahy s celkovým skóre 11:1. Najviac sa však natrápil vo štvrťfinále, v ktorom zvíťazil len tesne 1:0, potom už svojich súperov takmer k ničomu nepustil a zaslúžene sa stal celkovým víťazom. Dobre rozohraný turnaj však mali aj ďalšie spoločnosti. Tradične silným Amylum Slovakia sa stal víťazom svojej základnej skupiny, keď iba raz remizoval, no vo štvrťfinále prekvapujúco podľahol Lumiusu 0:1. Ďalší z víťazov základných skupín Elmax Žilina už síce štvrťfnále zvládol, no osudným sa mu stal prvý z duelov o medaily, v ktorom dlho viedol 1:0 ale napokon po remíze so Slovenskou elektrizačnou a prenosovou sústavou nasledoval rozstrel z bodu pokutového kopu a v ňom mali viac šťastie hráči SEPS-u v zelených dresoch.

SEPS a EZOP Slovakia sa tak stali finalistami a zároveň postupujúcimi na záverečný turnaj Best of the Best Football Challenge. V ich vzájomnom finále sa rozhodlo veľmi skoro, keď sa EZOP ujal pohodlného dvojgólového vedenia a potom už len umne kontroloval hru. Hráčom Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy slúži ku cti, že nezložili zbrane a v závere aspoň znížili na konečných 1:3.

Na večernej afterparty však mali napriek tomu všetci dobrú náladu, veď oproti minulému roku turnaj opäť o čosi narástol. A navyše všetky tímy, ktoré v roku 2014 nezískali medaily, tak sa prihlásili aj do aktuálneho ročníka, čo len potvrdzuje, že o výsledky ide až v poslednom rade, ale najdôležitejšia je priateľská a férová atmosféra. Tá bola aj na večernej afterparty a parket bol celý večer plný zabávajúcich sa účastníkov. Veríme, že rovnako tomu bude aj budúci rok a už teraz sa na vás tešíme pri 7.ročníku Oil, Gas & Energy Football Challenge.