Vyžrebovali sme 9.ročník ICTFC

zrebovanieV pondelok 13.marca 2017 sme sa za prítomnosti kapitánov zúčastnených mužstiev vyžrebovali už 9.ročník Information & Communication Technology Football Challenge 2017. A hoci sa potvrdzuje, že každý ročník je niečim iný a jedinečný, už samotný žreb nastolil niekoľko otázok, na ktoré dostaneme v sobotu odpovede.

Najlepšia pätica mužstiev z minulého ročníka bola nasadená do skupín, no medzi nenasadenými figurovalo mnoho tímov, ktoré si už v minulosti spravili skvelé meno a chcú sa vrátiť do bojov o medaile. Takisto netreba zabúdať na nováčikovský elán, veď nejeden raz sa stalo, že nováčikovia celý turnaj vyhrali, či bojovali o tie najvyššie priečky. V niektorých tímoch zase prebieha generačná výmena, takže minulé výsledky nemusia byť zárukou ničoho a až priamo na ihrisku uvidíme, ako sa forma a odhodlanie prejaví na výkonoch.

Už v základnej skupine sa však stretnú dve spriatelené “téčka” v súboji ktorých nastúpi dvojnásobný víťaz T-Systems proti Slovak Telekomu, ktorý pre tento ročník hlási výrazne posilnený tím. A aby im nebolo ľúto, tak sa môžu tešiť aj na súboje s trojnásobným víťazom turnaja Ditecom. Zaujímavý bude určite aj súboj minulý rok siedmeho Esetu s obhajcom striebra Dellom, ktorý navyše všetkých päť predchádzajúcich účastí premenil na medailu (bilancia 1-3-1). Štvrťfinalista z minulého roku Asseco Central Europe si zase zmeria sily s obhajcom štvrtého miesta Tory Consulting, ktorý minulý rok ako nováčik potvrdil˛ že šancu majú úplne všetci a po skvelých výsledkoch sa dostal až do semifinále v ktorom podľahol neskoršiemu víťazovi Swanu.

Čakajú nás teda určite zaujímavé súboje, no isté je, že na turnaji sa už tradične zídu skvelí športovci a ľudia, takže o zábavu nebude núdza a fér hra by mala byť samozrejmosťou. Už teraz sa na vás všetkých tešíme a na večernej afterparty potom spravíme ako vždy megažúrku 🙂

Vidíme sa v sobotu, priatelia!