11.ročník ICTFC vyhral po piatich rokoch Dell

ictfc19_dellFiremný futsalový turnaj IT a telco firiem Information & Communication Technology Football Challenge a jeho 11.edíciu ovládol v tretiu marcovú sobotu tím reprezentantov Dellu. Hráči v modrých dresoch sa tak stali druhýkrát v histórii tohto tradičného zápolenia zamestnancov ICT biznisu, keď zopakovali svoj úspech z roku 2014.

O tom, že s Dellom treba po dvoch ročníkoch kedy nepostúpil ani len do semifinále počítať, ukázali už zápasy v základnej skupine, keď ako nenasadený tím bez prehry vyhral skupinu A a razom sa zaradil medzi favoritov na titul. Tých však bolo viac, veď v základných skupinách neokúsili ani raz trpkosť prehry ani SWAN, Asseco Central Europe, T-Systems Slovakia či dvojica nováčikov Natek SlovakiaGlobalLogic. Trochu prekvapivé bolo mierne trápenie Slovak Telekomu, ktorému sa však hneď v prvom zápase pri remíze 2:2 zranil brankár, do ďalších súbojov už nenastúpil. Obhajca striebra tak mal pred sebou veľi ťažkú situáciu. Poradil si s ňou však náramne a aj napriek oslabeniu bol blízko k veľkému výsledku.

Veľmi nenápdne postupoval turnajom aj tím IBM ISC Bratislava, ktorý po minuloročnej premiére prišiel s posilneným kádrom a bol to práve on, kto v osemfinále pripravil prvú prehru v turnaji Nateku a vyradil ho. V osemfinále to však zďaleka nebolo jediné prekvapenie a o drámu nebola núdza, veď až v troch súbojoch rozhodli o postupujúcich penaltové rozstrely. Po penaltách vypadol napríklad aj jeden z topfavoritov T-Systems Slovakia, minuloročný 5.tím turnaja Freudenberg IT, či obhajca bronzu DITEC. A táto dráma pokračoval aj v ďalšej fáze, veď na celom turnaji sme videli až neuveriteľných osem penaltových rozstrelov. Ďalšie dva vo štvrťfinále, v ktorom sa Dell stretol proti obhajcovi titulu a po remíze 1:1 si musel poradiť aj s penaltami, v ktorých navyše priebežne prehrával. Asseco však svoj mečbol nevyužilo a napokon rozstrel prehralo. K penaltám sa vo štvrťfinále mohol dostať aj spominaný Slovak Telekom hrajúci bez brankára a s iba jedným hráčom na striedanie. Proti GlobalLogic prehrával 0:1, ale v poslednej minúte mal práve zaskakujúci brankár fantastickú šancu na vyrovnanie. Nedal a hráči v magentových dresoch sa s turnajom lúčili.

V posledných štyroch zápasoch turnaja sa v nastavenom trende penaltových rozstrelov pokračovalo. Najskôr síce v prvom semifinále vyhral Dell nad Železničnými telekomunikáciami Bratislava 2:0, ale potom sa v zostávajúcich zápasoch rozhodovalo o víťazovi iba v rozstreloch. V semifinále čislo dva malo IBM všetko skvele rozohrané, nad GlobalLogic viedlo aj v hre (zápas napokon skončil 1:1) a mečbol malo aj v penaltovom rozstrele, ale tlak hráči IBM nezvládli a GlobalLogic napokon penaltový rozstrel otočil vo svoj prospech. IBM sa tak muselo uspokojiť iba so súbojom o bronz v ktorom opäť remizovalo 1:1 a opäť prehralo aj rozstrel, takže tretie miesto napokon obsadili Železničné telekomunikácie Bratislava. V očakávanom finále sa hral veľmi taktický futsal a hoci sa nehralo zákerne, zaujal aj netradične vysoký počet faulov (4:4). Na svetelnej tabuly však svietil stav gólov 1:1 a tak nasledovali obľúbené penalty a v nich víťazstvo Dellu pomerom 3:2.

Po oslavách na ihrisku nasledovali aj tie v hoteli, kde sa sála zaplnila do posledného miesta a zábava gradovala na parkete, pri bare či pri spoločnom fotení. Slová sú zbytočné. Bol to skvelý večer, dlhá noc a všetci sa zhodli, že už teraz sa tešia na toto tradičné stretnutie kamarátov a známych. To v poradí už dvanáste bude 14.3.2020 a my dúfame, že táto partia sa bude opäť výborne baviť a možno do nej prijmeme aj nejakých nováčikov. Boli ste výborní!

Pozrite sa, ako to na turnaji a party vyzeralo: