Business Football Challenge s víťazstvom Sitno Holding

bfc18 sitno holdingFiremný futsalový turnaj Business Football Challenge 2018 vyhrala v predposlednú novembrovú sobotu spoločnosť Sitno Holding.

Vylepšila tak svoje minuloročné druhé miesto z turnaja, no na ceste za víťazstvom si musela poradiť s viacerými ťažkými prekážkami. Hoci pôvodne to pri zápasoch v základne skupine vyzeralo pre Sitno jednoducho, opak bol pravdou a vytriezvenie z ľahkej cesty za víťazstvom prišlo v poslednom zápase, v ktorom po niekoľkých minútach prehrávalo s DHL Express Slovakia vysoko 0:4. Napokon budúci víťaz turnaja stranu stiahol aspoň na 2:4, ale bolo to prvé memento pred tým, že také jednoduché to predsa len nebude. DHL napriek skvelému víťazstvu niekoľkokrát zaváhalo taktiež, čo potvrdilo vyrovnanosť celého turnaja a v základnej skupine obsadilo napokon až tretie miesto, keď sa muselo skloniť pred výborne hrajúcim Amazonom.

V druhej skupine predvádzali výborný futsal reprezentanti Železníc Slovenskej republiky, ktorý k trom výhram pridali jednu remízu a bez problémov sa stali jej víťazom. Po úvodnej prehre 0:4 práve so ŽSR zlepšila svoje výkony BILLA, ktorá napokon obsadila v skupine 2.miesto a až na treťom mieste s jedinou výhrou boli reprezentanti cestovnej kancelárie FutbalTour.sk, takže pred štvrťfinále bolo všetko vyrovnané a riadne zamotané. Práve FutbalTour.sk sa postaral o jedno z prekvapení, keď dovtedy skvele hrajúcemu Amazonu nadelil vo štvrťfinále šesťgólový debakel a vybojoval si miestenku do semifinále. Skvele hrajúce Sitno Holding si s Dopravoprojektom poradilo po najtesnejšom výsledku 1:0, keď o postupe rozhodol odraz lopty od tyče do brány. Rovnako iba o gól vyhrala Billa, ktorá porazila DHL Express Slovakia 2:1 a ešte tesnejšie to bolo v zápase medzi zástupcom stavebníctva TEBAU a Železnicami Slovenskej republiky. Po remíze 0:0 sa kopali penalty a v nich boli šťastnejší práve železničiari. Tí si penalty zopakovali aj v semifinále proti FutbalTouru, no tentoraz v nich podľahli 1:3 a v druhom semifinálovom zápase zvíťazilo Sitno Holding nad Billou 2:0. Tá si napokon chuť vylepšila v súboji o bronz, keď železničiarov porazila 2:0. Oveľa napínavejšie však bolo finále, v ktorom to už-už vyzeralo, že FutbalTour získa svoj premiérový titul. Ujal sa vedenia 2:0, mal hru pod kontrolou, ale napokon doplatil na to, že jeden z jeho majiteľov a napokon najlepší brankár turnaja nemohol na finále nastúpiť. Jeho náhradnik dostal dva góly a o víťazovi tak museli rozhodnúť penalty. V nich malo viac šťastia Sitno Holding, ktoré zvíťazilo 4:3 a svojmu majiteľovi sediacemu na tribúne tak dalo darček v podobe celkového víťazstva. Ukázalo sa, že koho majiteľ je vo finále osobne prítomný, ten berie titul 🙂

Na večernej párty sa oslavovalo tak veľmi, že sa zabúdali aj poháre, trofeje a medaily, ale zaplnený parket a hlúčiky debatujúcich športovcov pred barom len potvrdili, že akcia sa vydarila a v nedeľu sa niektorým mohlo vstávať ťažšie. Po veľkom úspechu si turnaj zopakujeme budúci rok až dvakrát. V jarnej edícii 30.3.2019 a v jesennej 26.10.2019, takže akékoľvek firemné kolektívy sa môžu prihlásiť a vyzvať Sitno Holding a ďalších do boja. My sa už teraz tešíme na ďalšie napínavé zápasy a skvelú párty.