Čo kontrolujete častejšie? Auto alebo vlastné telo?

SYNLAB_LOGO_4c_OK

Milí športoví fanúšikovia,

čo je v našich životoch dôležitejšie ako pocity radosti, spokojnosti a dobrého zdravia? Ak ste odpovedali niečo iné ako „takmer nič dôležitejšie neexistuje”, nečítajte ďalej, radšej svoj čas venujte tomu, čo je pre vás najdôležitejšie.

Na pravidelnú diagnostiku svojho zdravotného stavu si málokedy nájdeme čas, pričom podľa poradia dôležitosti by sme ju mali mať už pri novoročných predsavzatiach naplánovanú v kalendároch medzi prvými. Realita je však paradoxne opačná.

Často si myslíme, že keď si zahráme pár krát za týždeň s priateľmi futbal, robíme pre svoje zdravie dosť.  Zážitok z výkonu nám síce na jednej strane prospeje, no zároveň napácha rôzne metabolické škody. Profesionál ide po zápase „vyklusať“ únavu, potom si dopraje relax, vypije proteín, či doplní horčík a minerály.

Naopak, nás amatérov čaká po futbale sprcha a ponáhľanie sa za ďalšími povinnosťami. Práve my, čo väčšinou presedíme stovky hodín za PC a za volantom, sa bez postupného schladenia organizmu, špeciálnych uvoľňovacích cvikov a iných možností opäť ponáhľame. V motoristickom žargóne môžeme povedať, že natankujeme do nádrže namiesto vysokooktánového paliva piesok, alebo jazdíme na rezervu. Ignorujeme oranžovú kontrolku až nám motor zhasne v najnevhodnejší moment.

Fakty však hovoria jasnou rečou. Priamo počas zápasu zomreli napr. maďarský futbalista Fehér Miklós v roku 2004 v Portugalsku, Kamil Piták (29) zo Sielnice v roku 2009, stredopoliar talianskeho Livorna Piermario Morosini skolaboval na ihrisku počas ligového zápasu s Pescarou v roku 2012…

Mám pre vás dve správy. Dobrú a zlú. Najprv tá zlá: Nikto z nás nerozkáže prírode, veku, či  genetike. Tou dobrou však je, že existuje riešenie eliminácie rizík civilizačných ochorení v podobe špecializovaných prehliadok. Môžeme sa otestovať práve teraz, keď sa cítime zdraví, keď si žiadne problémy neuvedomujme. Nečakajme na to, keď nás bude problém veľmi bolieť. Krv je ako zrkadlo. Ukáže pravdu v úplnej nahote.

Žiaľ tak ako pri aute sa časom prejaví rok výroby a únava materiálu, ani my prírodu neoklameme. Radšej by sme mali problémom predchádzať. Veď s autom chodíme na pravidelné kontroly, či prehliadky, ktoré nás stoja často stovky eur. Vážime si snáď vlastný život menej ako neživú vec, ktorá keď sa pokazí, tak ju jednoducho môžeme nahradiť? Kto nahradí nás?

Diagnostiku vlastného zdravia by sme podceňovať skutočne nemali. Môžeme tak urobiť napríklad aj v jednom z laboratórií Synlab (http://www.synlab.sk/prehlad-laboratorii.html). V porovnaní s bežnou návštevou ordinácie Vám to pritom prinesie aj výhody v podobe úspory času pri čakaní na voľný termín, či výsledky, ale aj podrobnú konzultáciu odbornými garantmi na biochémiu a hematológiu.

Nečakajme, že nám naše telo dá signál, resp., že sa nám rozsvieti oranžová kontrolka. Predchádzajme problémom pravidelnou kontrolou a odbornými testami. Už základný skríning v cene len približne 15 eur nám o našom tele prezradí viac. Komplexný skríning v cene od 70 eur nám podstatne napomôže predídeniu civilizačných chorôb, ktoré majú často katastrofálne následky.

Nepreceňujme svoje zdravie a urobme si vlastnú diagnostiku čím skôr. Veď život nám to vo svojej kráse niekoľkonásobne vráti.
Stačí, keď si stiahnete túto žiadanku a prídete s ňou do ktoréhokoľvek laboratória spoločnosti synlab Slovakia.

 

synlab slovakia patrí do skupiny Synlab Group, ktorá je lídrom na trhu európskych laboratórií. Poskytuje široké spektrum laboratórnych vyšetrní v medicínskych oboroch:
– klinická biochémia
– klinická hematológia
– klinická imunológia a alergiológia
– klinická mikrobiológia
– toxikológia

Laboratórne prevádzky spoločnosti synlab slovakia s.r.o. nájdete v Bratislave, Košiciach, Prešove, Ilave, Púchove a Nitre.