Continental Púchov vyhral ALFC 22

alfc22 continentalVíťazom už 12.ročníka firemného futsalového turnaja spoločností z oblasti automotive a logistiky Automotive & Logistics Football Challenge 2022 sa stali reprezentanti Continentalu Púchov.

Tí sa na turnaj vrátili po dlhých ôsmich rokoch, no už pri svojej premiérovej účasti naznačili, že nebudú do počtu, veď na celom turnaji prehrali len jeden zápas – s Kia Motors vo finále. No a tentoraz prehrali len raz opäť, ale keďže to bolo v základnej skupine a nie v play-off, zaslúžene sa tak tešili zo svojho premiérového triumfu.

Po dvojročnej prestávke sa skvelá partia firiem a ich zamestnancov stretla opäť a už úvodné zápasy dávali tušiť, že na turnaji bude hlavne dobrá nálada. Postupom času sa však začalo naozaj bojovať o body a postupy. Prekvapili najmä zaváhania obhajcov tituli Volkswagen Slovakia Miesiči, ktorí ako nasadení do skupiny nepotvrdili rolu mierneho favorita a museli hrať osemfinále, ktoré sa pre nich napokon stalo aj konečnou, keď v ňom nestačili na Magnu Slovteca. To sa však nedalo povedať o ich kolegoch z Managementu, ktorí Magne prehru vrátili vo štvrťfinále a tretíkrát po sebe si tak zaistili účasť v najlepšej štvorke. Medzi ňu postúpil aj spomínaný Continental, ale aj nenápadne a výborne hrajúci poľský tím MAN Trucks či prekvapenie turnaja Slovak Parcel Service.

V semifinále sa najskôr stretli hráči Volkswagenu Management proti svojim kamarátom z koncernu MAN Trucks a za dlhší koniec povrazu ťahali ich poľskí kolegovia, ktorí vyhrali 3:1. Druhé semifinále bolo jasnou záležitosťou Continentalu Púchov, ktorý rozdrvil Slovak Parcel Service 5:0. Ten žiaľ nezvládol ani súboj o bronz, v ktorom podľahol Volkswagenu Management 0:4 no a v dlho očakávanom finále napokon triumfoval po tesnej výhre 2:0 Continental Púchov.

V hoteli bola už pred začatím oficiálneho večerného programu dobrá nálada, takže, keď sme po odovzdaní cien a vyhlásení výsledkov otvorili parket a bar, niektorí nevedeli kam skôr skočiť. Skvelú náladu umocnil fakt, že v hoteli bývalo mnoho ubytovaných hráčov a firiem, takže sa nebolo kam ponáhľať a dva roky bez futsalu a párty sme si vynahradili dostatočne. O rok na 13.ročníku určite pribudnú viaceré tradičné mená, ktoré sa z rôznych dôvodov nemohli teraz zúčastniť a už teraz vieme, že je zarobené na skvelú akciu a všetci sa na ňu neskutočne tešíme!