Dell premiérovým víťazom ICTFC

dell logoPremiérovým víťazom Information & Communication Technology Football Challenge sa v 6.ročníku turnaja stala spoločnosť Dell. Hráči v modrých dresoch získali počas posledného ročníka množstvo individuálnych ocenení, ktoré podčiarkli aj svojim prvým titulom na ceste za ktorým nestratili ani jediný bod.

Základ úspechu položili už v základnej skupine, ktorou prešli ako nôž maslom a mali tak aj dostatok času na lepšie zohranie sa a nacvičenie herných situácií. V piatich zápasov si pripísali päť víťazstiev s impozantným skóre 20:1. Súčasťou demolácie súperov bolo aj víťazstvo nad nepríjemným tímom T-Systems Slovakia, ktoré mnohí považovali za vrchol zápasov v základných skupinách. V ňom triumfovali pomerom 2:1.

V ostatných skupinách sa však taktiež tvrdo bojovalo o body. Prekvapujúco sa trápil trojnásobný víťaz turnaja Ditec, ktorý v prvých dvoch zápasov remizoval a s dvoma bodmi na konte sa dokonca strachoval o postup do play-off. To však napokon jeho skúsení hráči zvládli a po zlepšených výkonoch sa vyšplhali dokonca na 2.miesto v skupine A. Oveľa zaujímavejší bol boj o postup v skupine C, kde pred posledným zápasom dokonca reálne hrozilo, že až štyri tímy budú mať rovnaký počet bodov. No víťazstvo Slovak Telekomu 3:1 v poslednom zápase dalo koniec zložitým kalkuláciám a hráči reprezentujúci magentovú farbu obsadil v skupine C 2.miesto. Suverénnym víťazom sa stalo Lenovo, ktoré zdolalo všetkých svojich súperov.

Vo štvrťfinále už potom išlo o všetko a každá chyba mohla znamenať stopku na turnaji. Dell a T-Systems svoje zápasy zvládli s prehľadom, ale také Asseco Central Europe muselo bojovať až do samého konca a vydrieť postup po tesnom víťazstve 3:2. Najvyrovnanejší bol súboj Ditecu so suverénnym Lenovom, no v tomto zápase sa ukázali skúsenosti zeleno-bielych z ťažkých zápasov a po víťazstve 2:0 vyradili Lenovo z turnaja.

V semifinále narazil Ditec na Asseco CE a hoci viedol, súper efektnou hlavičkou vyrovnal Opäť sa však ukázali skúsenosti obhajcu titulu a ten gólom pár minút pred koncom strhol vedenie na svoju stranu a po víťazstve 2:1 postúpil do svojho tretieho finále po sebe. V druhom semifinálovom zápase nastúpil Dell v repríze zápasu základnej skupiny proti T-Systems a dlhé minúty išlo o vyrovnaný a vysoko taktický zápas. Až štyri minúty pred koncom padol prvý gól, po ktorom museli Košičania otvoriť svoju obranu a výsledkom boli ďalšie dva presné zásahy Dellu. T-Systems v závere už len skorigoval na 1:3 a prehral tak aj druhý zápas s Dellom na turnaji – tentoraz ten dôležitejší, keďže išlo o semifinále.

Aspoň čiastočne si napravil chuť v boji o 3.mieste, kde s prehľadom porazil Asseco CE 3:0 a hneď po tom nasledovalo dlho očakávané finále. Pre aktérov nebolo ničím novým, veď Dell a Ditec sa v ňom stretli už tretíkrát po sebe. No zatiaľ čo v roku 2012 aj 2013 triumfoval Ditec, tentoraz to bola jednoznačná záležitosť pre hráčov v modrých dresoch. Tí svojho súpera doslova rozstrieľali a keď viedli zdrvujúco 6:0, dovolili si aj niekoľko exhibičných parádičiek a akcií. Súper v uvoľnene hrajúcom závere aspoň skorigoval na konečných 2:6, ale to už nič nezmenilo na jasnom víťazstve Dellu a jeho premiérovom titule.

Putovný pohár tak prebrali práve po Ditecu na večernej afterparty v hoteli Holiday Inn. Súčasťou bola aj účasť niekoľkých futsalových hviezd, veď večernú akciu okorenila aj účasť najlepšieho futsalistu roka 2012 Petra Kozára, či súčasného najlepsieho futsalistu roka 2013 Gabriela Ricka. Druhý menovaný navyše všetkých zabavil svojim rýchlokurzom tancovania a skvelým moderovaním v ktorom mu dopomáhali aj oslavujúci hráči T-Systems, takže nakoniec sa všetci dobre zabavili a ešte o štvrtej hodine nadránom dunel hotel hudbou a dobrou náladou. Veríme, že práve dobrá nálade bude súčasťou aj ďalšieho ročníka, na ktorý sa už mnohí zaiste tešia.