Finále 6.ročníka BIFC rozhodli penalty

capture2

Jeden z najdramatickejších priebehov Building Industry Football Challenge ponúkol 6.ročník turnaja v roku 2014. Na trón kráľa firiem z oblasti stavebníctva zasadla po tretíkrát spoločnosť ZAPA beton SK, no tentoraz o jej úspechu rozhodli až penalty vo finálovom zápase. A pritom ani predtým to aktuálny víťaz nemal jednoduché.

Zápasy v základnej skupine síce zvládol s prehľadom, keď zvíťazil vo všetkých dueloch, no potom akoby hráčom dochádzali sily. To však neplatilo o ďalších, ktorí udávali tempo hry a pomýšľali na najvyššie priečky. Molda stavebná firma išla po minuloročnom 4.mieste tvrdo po medaile a 2.miesto v základnej skupine tomu aj napovedalo. Rovnaké ambície mal dvakrát tretí Amberg Engineering a keď sa k tomu pridal výborne hrajúci nováčik Baumit, okruh kandidátov na titul bol jasný. Ani o čierne kone však nebola núdza a takým sa mohol stať napríklad Tebau, ktorý vo vyrovnanej skupine B síce skončil iba na 3.mieste, no mal fantastickú obranu a to sa potvrdilo aj vo štvrťfinále.

V ňom Tebau narazil na Moldu a po napínavom priebehu a výsledku 0:0 nasledoval penaltový rozstrel. V ňom mal Tebau dva mečbaly, stačilo dať jeden gól, no ani jednu penaltu jeho hráči nezvládli a tak sa rozhodlo až v deviatej sérii a radosť hráčov Moldy nemala konca kraja. Apropos, presvedčte sa sami…`IMG_9290

ZAPA beton SK, Amberg aj Baumit svoje štvrťfinálové prekážky taktiež zvládli, no všetci vyhrali len o gól, čo predznamenávalo tesné boje. To sa aj potvrdilo a ak niekto čakal, že budú vysoko taktické, tak sa ukrutne mýlil. Už v prvom semifinále sa ZAPA beton a Baumit nešetrili, výsledkom čoho bola neuveriteľná deväťgólová prestrelka a víťazstvo skúsenejšej Zapy v pomere 5:4. Druhé semifinále bolo na góly chudobnejšie, no pre Amberg sladšie, keď pomerom 1:0 zdolal Moldu. V samotnom finále sa teda stretli Zapa beton a Amberg a ani tu nebola o drámu núdza. Rozhodovalo sa až v penaltovom rozstrele v ktorom mala viac šťastia a skúseností ZAPA beton SK.

Putovný pohár tak putuje na svoje staronové miesto, no mnohí si svoje minuloročné umiestnenie vylepšili. A potvrdila to aj afterparty, na ktorej vládla skvelá atmosféra a ešte o štvrtej nadránom oslavovali niektorí účastníci svoje umiestnenia a tešili sa z diplomov a cien. Potvrdilo sa, že na turnaji sa pravidelna schádza skvelá partia, ktorá bola tento rok obohatená o niektorých nováčikov, no tí do nej výborne zapadli a už teraz sa tešia na stretnutie v roku 2015!