Finálový turnaj 2018 vyžrebovaný

zrebovanieFinálový turnaj Best of the Best Football Challenge 2018 a neoficiálne majstrovstvá Slovenska firiem vo futsale sú vyžrebované.

Turnaja sa zúčastní 10 zo 14 kvalifikovaných tímov, keď žial z personálnych dôvodov sa nemohli zúčastniť štyri družstvá. Úplne bude chýbať zdravotnícky segment, ktorý tak nebude reprezentovať ani víťaz turnaja Transmedic Slovakia z Banskej Bystrice a ani druhá Stada Pharma Slovakia, ktorá prešla v lete organizačnými zmenami a nepodarí sa jej zostaviť na jeseň tím. Ďalšou dvojicou, ktorá žial nemôže prísť sú kvalifikanti, ktorí sa o svojej účasti dozvedeli len pre týždňom – ide o víťaza Oil, Gas & Energy Football Challenge a minulý rok celkovo druhý Slovnaft ako aj víťaza Business Football Challenge Sitno Holding. Slovnaft dohrával svoj turnaj len so šesticou hráčov, pričom najlepší hráč turnaja podstúpi v piatok zubársky zákrok, brankár je odcestovaný a manažérovi tímu sa nepodarilo pre krátkosť času doplniť mužstvo internými posilami a externistov Slovnaft veľkoryso a férovo odmietol. Sitno Holding má taktiež problémy s voľným časom svojich hráčov, takže napokon sa na turnaji predstaví desiatka tímov.

S určitosťou tak môžeme povedať, že spoznáme nového slovenského majstra, pretože pre všetky zúčastnené tímy ide o premiérovú účasť na Best of the Best, čo len dokumentuje maximálnu vyrovnanosť na jednotlivých turnajoch. V minulosti sa z víťazstva na celoslovenskom finále tešili také tímy ako Titan Interplast, Transmedic Slovakia, Bongrain Slovensko, Hutira Slovakia, Dell, T-Systems Slovakia a dva razy Volkswagen Slovakia, vždy však s iným tímom. Minulý rok zvíťazil tím Miesičov z Volkswagenu pred Slovnaftom a Sitnom Holding.

Z uvedeného vyplýva, že určite sa nedá nikoho favorizovať, dokonca aj jednotlivé odvetvia sú medzi sebou maximálne vyrovnané. Jediný sektor, ktorý v osemročnej histórii turnaja nemal svojho víťaza Best of the Best sú finančníci, ktorí však k tomu boli blízko, keď Penta Investments či Tatra banka získali bronzové medaily.

Nechajme sa teda prekvapiť ako to 24.novembra dopadne. Všetkým zúčastneným držíme palce, tešíme sa na vyrovnané zápasy, pretože na tejto úrovni už vedia hrať naozaj všetci a sme zvedaví ako dopadne medzifiremné futsalové porovnanie.