Firemným majstrom Slovenska v roku 2014 Dell

dell logoSpoločnosť Dell sa stala najlepším slovenským firemným futsalovým kolektívom v roku 2014. Rozhodol o tom finálový turnaj Best of the Best Football Challenge 2014 na ktorom hráči v modrých dresoch zvíťazili a potvrdili tak svoje dobré výkony z Information & Communication Technology Football Challenge.

Na ICTFC sa Dell predstavil trikrát a vždy účinkoval vo finále. Po dvoch finálových prehrách s Ditecom v rokoch 2012 a 2013 však už svojmu odvekému rivalovi Dell vrátil požičané a v roku 2014 sa prvýkrát tešil z víťazstva. Oba tímy teda už “tradične” postúpili na záverečný turnaj a Dell v ňom potvrdil svoju skvelú tohtoročnú formu a stal sa aj celkovým šampiónom.

Naopak Ditecu sa absolútne nedarilo a svoje účinkovanie skončil už v základných skupinách. Turnaj, v ktorom rozhodovali detaily a nebolo na ňom slabého tímu, však nevyšiel stavebným spoločnostiam, no po ročnej odmlke sa celkom darilo zástupcovi zdravotníkov Transmedicu Slovakia. Ten je ovenčený štyrmi titulmi z Medical Football Challenge, no minulý rok na Best of the Best z personálnych dôvodov chýbal. Tentoraz však opäť prišiel so svojim tradičným fanklubom a najmä ten a schopnosti skvelých hráčov ho dotlačili až na konečné tretie miesto. Základnú skupinu pritom vyhral, no v semifinále bol nad jeho sily práve neskorší víťaz Dell.

Veľmi dobre si počínali tímy z Automotive & Logistics Football Challenge. Oba predvádzali skvelý futbal a Kia Motors dokonca vo svojej skupine skončila prvá. Continentalu sa to nepodarilo, no do vyraďovacej fázy postúpil bez väčších problémov. V semifinále však žreb zviedol proti sebe práve týchto súperov a rovnako ako vo finále ALFC 14, aj tu sa hral veľmi vyrovnaný zápas. Continental v ňom svojmu rivalovi zo Žiliny finálovú prehru vrátil a po remíze 2:2 a penaltovom rozstrele postúpil do finále Best of the Best. Až v ňom našiel premožiteľa v Ditecu.

Reprezentanti finančného sektora EOS KSI Slovensko a Slovenská sporiteľňa skončili svoje putovanie turnajom už v úvodných skupinách, zatiaľ čo dvaja najlepší z Oil, Gas & Energy Football Challenge – Slovnaft a Elster – síce zo skupín postúpili, no zhodne prehrali vo štvrťfinále.

Všetkým zúčastneným tímom ďakujeme za skvelý turnaj aj celý kalendárny rok a už teraz sa tešíme a sme zvedaví, či svoje pozície obhája v roku 2015 a aká bude zostava finálového turnaja v roku 2015.

Výsledky vyraďovacích súbojov:

Štvrťfinále:
Dell – Slovnaft 3:0
Continental Púchov – Elster 3:2
Kia Motors a Transmedic Slovakia postúpili ako víťazi skupín priamo do semifinále

Semifinále:
Transmedic Slovakia – Dell 1:4
Kia Motors – Continental Púchov 2:2 (1:3p)

O 3.miesto:
Transmedic Slovakia – Kia Motors 2:1

Finále:
Dell – Continental Púchov 4:2