Gabriel Rick futsalistom roka 2013

Na slávnostnom galavečeri v Trnave vyhlasoval Slovenský futbalový zväz a denník Pravda ako organizátori najlepších futbalistov roka 2013. Pri tejto príležitosti boli na tejto udalosti prvýkrát ocenení aj najlepší slovenskí futsalisti.

Z titulu Futsalista roka 2013 sa premiérovo tešil Gabriel Rick, univerzál z majstrovského tímu Slov-matic FOFO Bratislava. Vo finále bojoval o titul s dvojicou svojich spoluhráčov Petrom Haľkom a Petrom Kozárom. Trofej mu odovzdal bývalý výborný futbalový útočník Jozef Kožlej.

Pre Ricka ide o premiérový titul. 24-ročný rodák z Košíc má za sebou vydarenú sezóne v ktorej okrem zisku titulu slovenského majstra pomohol slovenskej reprezentácii k vybojovaniu si účasti v play-off o postup na Majstrovstvá Európy a svojmu klubu k účasti medzi najlepšou klubovou šestnástkou v Európe v poslednej edícii Ligy majstrov.

Najlepším trénerom sa stal Marián Berky (Tango Brno) a najlepším rozhodcom Miroslav Ježík. V kategórii Talent roka si prvenstvo rozdelila dvojica Martin Zdráhal (Across Pinerola Bratislava) a Marián Hudek (ŠK Makroteam Žilina).

Pozrite si video z odovzdávania cien: