KAMI PROFIT ovládol 14.ročník BIFC

bifc24 kami profitNapínavý a nervydrásajúci športový priebeh 14.ročníka firemného turnaja spoločností z oblasti stavebníctva a developmentu Building Industry Football Challenge 2024 ovládla spoločnosť KAMI PROFIT.

Na ihrisku sa diali od úvodných duelov veľké veci, všetky zápasy boli maximálne vyrovnané a opäť sa potvrdilo, že každý ročník je iný. Veď minuloročný víťaz a finalista spred dvoch rokov spoločnosť Keramika Soukup ani len nepostúpil zo základnej skupiny. Brali to však maximálne športovo, svojim súperom zaželali veľa šťastia a v dobrej nálade si všetko vynahradili na večernej afterparty. V ďalších skupinách bolo taktiež všetko zamotané a ak náhodou niekto vyčnieval, tak v play-off sa všetko opäť otočilo. To bol príklad Metrostavu Slovakia, ktorý ako jediný v základnej skupine nestratil ani len bod a vyhral ju so skvelým skóre 22:3. Prišlo však play-off a hneď v prvom zápase vypadnutie po penaltovom rozstrele z Hilti Slovakia. Práve hráči Hilti pritom ešte pred svojim posledným zápasom v skupine boli na nepostupovom mieste a vďaka víťazstvu sa dostali ako poslední do play-off. V ňom však hneď vyradili spominaný Metrostav a tak sa rozohrali, že nakoniec obsadili až celkové skvelé 4.miesto na celom turnaji.

Len o jednu priečku pred nimi skončil Danucem Slovensko, ktorého výber z Rohožníka nedostal v celom play-off jediný gól, no v semfinále vypadol po bezgólovej remíze a penaltách s tímom GreMi Klima. Ten mal taktiež fantastickú obranu a v play-off inkasoval iba raz. Vo finálovom zápase proti KAMI PROFIT, ktorý sa skončil 1:1 a rovnako ako predtým, museli rozhodovať penalty. Tie zvládli lepšie hráči v bledomodrých dresoch a pred očami svojho majiteľa mohli zaslúžene oslavovať svoj prvý turnajový titul. To, že turnaj bol maximálne vyrovnaný dokumentuje až neuveriteľných osem penaltových rozstrelov, takže častokrat rozhodovali tie najmenšie detaily, nastrelené tyčky, či nevyužité tutovky.

Náladu to však nepokazilo nikomu a na večernej párty v zaplnenej sále sa všetci výborne bavili. S viacerými mužstvami prišiel aj manažment firiem, pivo tieklo potom, tanečný parket horel a zábava gradovala. Na turnaji boli tímy z celého Slovenska od Záhorie až po Michalovce a od juhu Slovenska až po Oravu, takže jubilejný 15.ročník bude opäť určite skvelý. Fantastické zloženie a komunita firiem a fanúšikov futsalu sú toho zárukou.