Kia Motors víťazom 6.ročníka ALFC

kia motorsSpoločnosť KIA Motors Slovakia sa v roku 2014 stala druhýkrát v histórii víťazom Automotive & Logistics Football Challenge 2014. Po svojom premiérovom triumfe v roku 2011 dokázala získať majstrovský titul aj v aktuálnom ročníku a rovnako ako Nagel Slovensko, je držiteľom dvoch víťazstiev na turnaji.

Na turnaji pritom triumfovala absolútne suverénne. V základnej skupine zaváhala len raz, keď ju po remíze 0:0 udržal na uzde Schenker. Vo vyraďovacích súbojoch taktiež nezaváhala a hoci vo štvrťfinále postúpila až po penaltovom rozstrele, v ďalších súbojoch už iba vyhrávala a zaslúžene tak získala zlaté medaile pre svojich hráčov.

Kia Motors pritom mala pred turnajom výrazné zmeny v zostave. Ako avizoval jej tréner v predturnajovom rozhovore, každý rok sa v družstve mení minimálne päť hráčov a inak tomu nebolo ani tentoraz. Keď nakoniec nemohol prísť ani dlhoročný kapitán a taktiež ani jeden z najlepších futsalistov turnaja ešte v minulej sezóne pôsobiaci v extraligovej futsalovej Žiline, zdalo sa, že červeno-bieli budú bez týchto dvoch opôr dominovať o čosi menej. Opak bol však pravdou.

Zatiaľ čo si Žilinčania pripísali v základnej skupine okrem jedného zápasu same trojbodové víťazstve, v ostatných skupinách to také jednoznačné nebolo. Jedno z najväčších prekvapení všetkých firemných turnajov sa zrodilo v skupine A. Nasadený ŠPED-TRANS Levice, ktorý pri svojich štyroch účastiach na turnaji vybojoval tri striebra a jedno zlato, sa nečakane trápil. Prvé dva zápasy remizoval, potom zaknihoval dve prehry a keď už sa zdalo, že možno by pri troche šťastia mohol vstať z popola, výsledky v ostatných zápasoch boli proti a tak jeden z top favoritov skončil svoju púť už v základnej skupine.

Rovnako šokujúce bolo vypadnutie minuloročného finalistu DHL Supply Chain. Ten výrazne obmenil káder a v základnej skupine dokonca prehral všetky (!) zápasy. Z minuloročných medailistov tak išla bezpečne ďalej iba Kia Motors, ale súperov mala mimoriadne zdatných. Už od úvodu sa za jedného z favoritov turnaja profilov tím Continentalu Púchov, ktorý v silnom zložení valcoval jedného súpera za druhým. V osemfinále však takmer zaváhal, keď si musel poradiť s jednogólovým mankom, napokon však zvíťazil 2:1. Presne tu však skončil manažérsky tím Volkswagenu, ktorý z piatich ročníkov štyrikrát hral štvrťfinále. Tentoraz mu však dopriate nebolo a pikantne ho po prehre 0:3 vyprevadil z turnaja tím kolegov reprezentujúcich Lakovňu spoločnosti Volkswagen.

Nenápadne putoval turnajom tím Faurecie Slovakia, ktorý sa po dvoch jednogólových víťazstvách dostal až do semifinále. V ňom však podľahol 0:2 Kii a musel sa uspokojiť so súbojom o 3.miesto. V ňom si však aspoň trochu napravil chuť, keď zdolal tím FC Lakovňa Volkswagen, ktorý do tohto zápasu poslal zo semifinále práve Continental. V dlho očakávanom finále sa hral napínavý futsal, ktorý zniesol aj tie najprísnejšie kritériá. Po úvodných oťukávacích minútach sa Kia krásným gólom dostala do vedenia, ale Continental po nacvičenej akcii vyrovnal. Potom sa obe mužstvá strážili a už-už to vyzeralo na penaltový rozstrel. Dve minúty pred koncom však Kia Motors strelila druhý gól, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci a jej hráči sa tak zaslúžene radovali z turnajového triumfu. Ten okamžite po zápase pokrikom cez telefón zvestovali svojmu kapitánovi, ktorý zostal v Žiline a dobrá nálada sa presunula aj na afterparty.

Na nej sa tancovalo aj napriek posunu času až do 4:15 nadránom a zábava pokračovala nielen v hoteli, ale aj v blízkom okolí. Ako mnohí pri preberaní cien potvrdili, v priebehu šiestich rokov sa na turnaji zišla skvelá partia, ktorej nejde iba o výsledky, ale tešia sa aj na vzájomné stretnutia a rozhovory o práci, futsale a často aj súkromí. Veríme, že táto výborná partia sa v podobnom zložení stretne aj na ďalšom ročníku, ktorý nás čaká 31.10.2015.