Kondela víťazom Business Football Challenge

Reprezentanti spoločosti Kondela z Nižnej sa stali premiérovo víťazom Business Football Challenge keď uspeli v napínavom 6.ročníku turnaja v predposledný majový víkend v Bratislave.

Ich cesta za turnajom sa pritom nerodila ľahko. V základnej skupine síce remizovali len raz, ale väčšinu zápasov vyhrali najtesnejšie. Oveľa viac sa tak opierali oči v skupine A na Schaeffler Slovensko, ktorý dominoval vo všetkých dueloch s celkovým skóre 19:0 a pri tipovaní konečných výsledkov v hale do turnajovej súťaže ich veľa účastníkov pasovalo za celkového víťaza. Nenápadne sa turnajom však drala aj spoločnosť Tipos, ktorá iba raz prerala a inak sa zakaždým radovala z troch bodov a s rovnakou bilanciou skončili boje v základnej časti aj reprezentanti Niké. Veľký súboj sa zvádzal vo všetkých skupinách o posledné štvrté postupové miesto a v jednom prípade rozhodovalo až skóre. Zaujímavosťou však je, že každý z účastníkov turnaja získal minimálne dva body, čo len svedčí o veľkej vyrovnanosti a o tom, že naozaj rozhodovali detaily.

V play-off sme videli jedno veľké prekvapenie, keď dovtedy takmer dokonalý Tipos inkasoval v poslednej sekunde zápasu gól od Fortuny SK a práve preň prehral smolne 0:1. Fortuna tak išla do semifinále proti favorizovanému Schaeffleru a odohral s ním vyrovnaný súboj, na nešťastie pre ňu však so smolným koncom 1:3. V druhom semifinálovom duely mal neskorší víťaz Kondela na mále, keď po remíze 0:0 proti Niké, si zabezpečil postup až po penaltovom rozstrele. V duely o bronz sme tak videli veľké derby stávkovýc kancelárií so šťastnejším koncom pre Niké. Jej reprezentanti vyhrali nad Fortunou 1:0 a získali tak bronz. Duel vo finále prilákal na tribúny množstvo divákov a väčšina z nich si priala, aby sa tento zápas hral rovnako ako futsalové duely 2 x 20 minút. Tak výborny duel to totiž bol a každá akcia na oboch stranách ihriska pripomínala šachovú partiu. Napokon padol len jeden gól a ten do siete Schaeffleru. Z víťazstva sa tak tešili hráči Kondela.

Na večernej párty sa len potvrdilo džentlmenstvo a priateľská nálada, keď hráči si medzi sebou gratulovali k výkonom a férovo vyzdvihli výkony súperov. Na parkete a pri bare sa však podávali výkony tiež a akciu sme si náramne užili. Veríme teda, že po dvojročnej covidovej prestávke to bol dobrý dôvod na to, aby sme sa stretli opäť a častejšie a tieto skvelé medzifiremné akcie si užili. My sa už teraz tešíme.