Last Mile premiérovým víťazom ICTFC

ictfc24 last mile14.ročník Information & Communication Technology Football Challenge 2024 ovládol premiérovo nováčik, spoločnosť Last Mile.

V tretiu marcovú sobotu sa firmy z oblasti IT a telekomunikácií stretli na už 14.ročníku tradičného firemného futsalového turnaja, ktorý vždy na jar posilní vzťahy v tímoch či medzi nimi a všetci si užijú skvelý deň. Už od úvodných minút futsalových zápasov bolo zrejmé, že turnaj bude veľmi tesný. Veď v minuloročnom finálovom súboji sa kopalo až 33 penált a aj to akoby predznamenalo v akom duchu sa bude turnaj vyvíjať. V skupinových zápasoch sa samozrejme penaltové rozstrely nekopali, ale o remízy veru nebola núdza a bolo jasné, že o postupoch do play-off budú rozhodovať detaily.

Tak sa aj stalo a až do posledných minút sa bojovalo nielen o priamy postup do štvrťfinále, ale aj do osemfinálových bojov. A už v nich sme videli prvé penaltové rozstrely. A to dokonca až trikrát, pričom raz o postupujúcom rozhodlo najtesnejšie víťazstvo 1:0. Vyrovnané bolo aj spomínané štvrťfinále, to prinieslo aj prekvapenia. To najväčšie sa zrodilo na úkor minuloročného finalistu TITANS freelancers, ktorí nastupovali do duelu s Last Mile ako favorit, ale prehrali hladko 0:3. Ich minuloročný sparingpartner vo finále Uniqa GSC Slovakia sa taktiež natrápil, no na rozdiel od “titánov” išiel ďalej, keď zvíťazil po penaltovom rozstrele nad TELUSom. Ďalej išli aj Syntax SystemsIBM ISC Bratislava, ktorí si vo svojich súbojoch udržali čisté kontá. V ich vzájomnom semifinálovom duely si čisté konto udržalo IBM a po vcelku pohodlnom víťazstve 4:0 postúpilo do svojho premiérového finále. V ňom čakalo na svojho súpera ktorý vzišiel z duelu Last Mile vs. Uniqa. “Hostia” z Nitry už svoj druhý penaltový rozstrel nezvládli a tak nováčik Last Mile išiel aj s malou dávkou šťastia do finále. A šťastie si nevyčerpal, lebo v takticky vedenom finále bolo šancí ako šafranu, zrodila sa bezgólová remíza a keď brankár Last Mile zatiahol ručnú brzdu, z dvoch penaltových pokusov IBM neinkasoval a jeho spoluhráči obe penalty premenili, bolo o víťazovi jasné.

Na večernej afteprarty si tak všetci prebrali svoje ceny a rozprúdila sa výborná zábava. Parket pred DJom bol od úvodu plný, pri bare sa nielen čapovalo ale vyhrávala aj harmonika, ktorá sa už stala symbolom tejto akcie a všetci sme sa zhodli, že o rok, na jubilejnom 15.ročníku si to musíme zopakovať. Lebo táto akcia naozaj stojí za to a píšeme ňou krásnu históriu.