Najlepší firemný futsalový tím roku 2016 má T-Systems

tsystems logoV Košiciach sídliaca spoločnosť T-Systems Slovakia má najlepší firemný futsalový tím pre rok 2015. Suverénny víťaz firemného turnaja IT a telekomunikačných spoločností Information & Communication Technology Football Challenge totiž v poslednú novembrovú sobotu potvrdil svoju skvelú fazónu aj na neoficiálnych Majstrovstvách Slovenska firiem vo futsale – Best of the Best Football Challenge.

Hráči v magentových dresoch boli na turnaji, ktorého sa zúčastnilo jedenásť z dvanástich kvalifikovaných tímov, bbfc15 tsystemsvyžrebovaní do skupiny B. A v nej od úvodu potvrdzovali, že do Bratislavy neprišli iba na výlet. Ako prví si v skupine zaistili postup do vyraďovacích bojov z prvého miesta a s trojbodovým náskokom svoju skupinu vyhrali. To o ďalšie miestenky do štvrťfinále boj obrovský boj, keď sa bojovalo až do posledného zápasu. Čierny Peter v podobe nepostupujúceho umiestnenia zostal v rukách víťaza turnaja stavebných firiem spoločnosti Baumit. Ten však v štyroch zápasoch uhral sympatické dve remízy a potvrdil, že v tomto turnaji naozaj rozhodovali detaily a častokrát aj šťastie. Zo skupiny B tak z 2.miesta postúpil ďalej Abbott Laboratories, tretia skončila Slovenská sporiteľňa a štvrté postupové miesto obsadil spoločnosť RF.

V skupine A bol rovnako dramatický boj o postup ďalej a všetci účastníci v nej boli maximálne vyrovnaní. Jediným, kto sa čiastočne utrhol bol tím FC Messe reprezentujúci zamestancov Novej lakovne spoločnosti Volkswagen Slovakia. Družstvo s obrovskými skúsenosťami z turnajov a taktiež z internej firemnej ligy Volkswagenu vyhralo všetkých päť duelov a s impozantným skóre 15:1 postúpilo ďalej z prvého miesta. Na zvyšných pozíciach však už bola obrovská tlačenica. Druhá skončila Penta Investments, tretí bol Swan (ktorý pritom prvé dva zápasy na turnaji prehral a na postup teda musel výrazne zapnúť) a štvrté miesto obsadila Slovenská elektrizačná a prenosová sústava. Nepostupujúce miesta obsadil piaty Váhostav-SK a aj veľké prekvapenie turnaja a päťnásobný víťaz Medical Football Challenge spoločnosť Transmedic Slovakia, ktorá dokonca na Best of the Best obhajovala bronzové medaily.

Štvrťfinále tak sľubovalo napínavé súboje v ktorých nemalo byť vopred nič jasné. A tak aj bolo. Suverénny Volkswagen FC Messe narazil v repríze finále Automotive & Logistics Football Challenge na svojho rivala RF. A túto rivalitu hráčov z Devínskej Novej Vsi a reprezentantov Malaciek znásoboval fakt, že viacerí z hráčov sa poznali zo svojich futbalových klubov a proti sebe odohrali už nejeden zápas. Dominancia Volkswagenu zo základnej skupiny tak absolútne nič nazaručov
ala a presne tomu tak aj bolo. RF sa vyhecoval k fantastickému výkonu a o najtesnejšom víťazstve favorita 1:0 rozhodol len jediný gól, ktorý bol zároveň jedným z vrcholov celého turnaja. Brankár Volkswagenu pri rozohrávke napriahol ešte pred súperovou polovicou a jeho nechytateľná bomba prekvapila všetkých a vyslúžila si obrovský potlesk v hľadisku.

bbfc15 volkswagenVeľká dráma bola aj v ďalšom súboji medzi Abbottom Laboratories a Swanom. Medici sa ujali vedenia až dve minúty pred koncom súboja, ale zástupcovia telekomunikačného biznisu odvolali v poslednej minúte brankára a pri power-play vyrovnali na 1:1. Nasledoval teda penaltový rozstrel, ktorý je však už niekoľko rokov achylovou pätou hráčov Swanu, veď na Information & Communication Technology Football Challenge už neraz vypadli práve po penaltových rozstreloch. A rovnako tomu bolo aj v sobotu a po víťazstve 3:1 išiel do semifinále Abbott.

V treťom dueli privítal T-Systems hráčov Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy a víťaz skupiny B mal pred svojim súperom obrovský rešpekt. Jeho hráči pred zápasom niekoľkokrát potvrdili, že sa vôbec necítia ako favoriti a veľmi dobre vedeli, čo hovoria. Veď v rokoch 2013 a 2014 suverénne vyhrali na svojom turnaji základné skupiny a zakaždým vypadli v osemfinále po bezgólových remízach a penaltových rozstreloch. Teraz však nenechali nič na náhodu, svojho súpera rozstrieľali 5:1, no zápas bol dlho vyrovnaný a vysoký rozdiel vznikol až po góloch v úplnom závere stretnutia.

Štvrté štvrťfinále bolo rovnako ako to prvé reprízou finále – tentoraz však Financial Football Challenge. A zatiaľ čo v prípade automobiliek vyhralo to isté mužstvo ako vo finále svojho turnaja, tentoraz vyšla Pente Investments odveta a svojho súpera zo Slovenskej sporiteľne porazila po góle v úplnom závere zápasu 2:1. Slovenskej sporiteľni nepomohla ani powerplay a tlak v poslednej minúte stretnutia. S turnajom sa tak musela rozlúšiť.

V semifinále tak na seba narazili Volkswagen FC Messe s Abbottom Laboratories a T-Systems Slovakia proti Pente Investments. Všeobecne sa Volkswagen považoval v semifinále za favorita, no netreba zabudnúť, že Abbott bol až do tohto zápasu len jedným z troch mužstiev na turnaji, ktoré nepocítili trpkosť prehry a po bilancii 1-3-0 v skupine uhral remízu a zvládol penaltový rozstrel aj vo štvrťfinále. A svojmu rozbehnutému súperovi veľmi dlho odolával, no napokon prehral 0:2. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v zápase T-Systems a Penty a tak dve mužstvá, ktoré v priebehu turnaja mnohí nesmelo tipovali za favoritov, sa stretli vo finále turnaja.

Ešte predtým si však tretie miesto zabezpečila po víťazstvo 4:0 nad Abbottom spoločnosť Penta Investments a potom už nasledovalo vyvrcholenie roka 2016. V zápase Volkswagen FC Messe a T-Systems Slovakia sa hral fantastický futsal v ktorom obe mužstvá ukázali skvelú pripravenosť, výbornú techniku a hlavne taktickú vyspelosť. Oba tímy sa pozorne strážili a držali na dištanc a hoci niekoľko šancí sa vyskytlo, výborne pripravené družstvá boli na seba pripravené a nenechali sa zaskočiť. Duel tak dospel po bezgólovej remíze až do penaltového rozstrelu. V ňom mali ako prví mečbal na kopačkách hráči Volkswagenu a ak by penaltu v tretej sérii premenili, mohli sa stať majstrami Slovenska. Ich najlepší hráč a exekútor rozhodujúcej penalty na ALFC 15 však nedal a tak sa pokračovalo “rýchlou smrťou”. V nej mali pevnejšie nervy hráči T-Systems a mohli sa tak tešiť z celkového prvenstva a titulu Najlepší firemný futsalový tím roku 2016 na Slovensku!