Najlepší firemný futsalový tím má Universal maklérsky dom

bbfc18 universalFinálový firemný futsalový turnaj a neoficiálne majstrovstvá Slovenska firiem vo futsale Best of the Best Football Challenge 2018 rozhodli v poslednú novembrovú sobotu o tom, že najlepší firemný futsalový tím na Slovensku za rok 2018 má Universal maklérsky dom. Turnaja sa mohli zúčastniť vždy najlepšie dva tímy z každého turnaja, pričom Universal maklérsky dom skončil na “svojom” turnaji finančníkov Financial Football Challenge 2018 na 2.mieste.

Finančníci zložení z pobočiek Universalu z celého Slovenska kraľovali v maximálne tesnom turnaji, keď o ich celkovom víťazstve rozhodol až finálový penaltový rozstrel v ktorom boli úspešnejší ako ZF Levice. Išlo pritom o jeden z najnapínavejších finálových futsalových turnajov, veď až 24 zápasov z 33 odohratých sa skončilo remízou, alebo víťazstvom niektorého z tímov o jeden gól. Universal maklérsky dom začal svoju púť A skupinou remízou 3:3 proti víťazovi turnaja stavebníkov, spoločnosti CORWIN. V tom čase by si nikto netrúfal povedať, že Universal svoju skupinu vyhrá, veď napríklad CORWIN bol po prvých dvoch odohratých zápasoch s dvoma remízami bez prehry, no napokon ani to mu nestačilo na postup do štvrťfinále a s dvoma bodmi zostal tesne pred jeho bránami. Tam sa napokon až po výhre v poslednom zápase pretlačil práve finalista ZF Levice, ktorý turnaj odštartoval dvoma prehrami, v treťom zápase iba remizoval a vtedy by zrejme nikto netipoval, že napokon bude hrať finálový zápas. V poslednom zápase skupiny však zvíťazil v priamom súboji o najlepšiu osmičku práve nad CORWINom 3:0 a zo 4.miesta tak postúpil ďalej. Druhé miesto v skupine patrilo len s bodovým mankom za Universalom spoločnosti Západoslovenská energetika, tretí skončil Slovak Telekom. V skupine sa zrodili až štyri remízy a o celkovom poradí rozhodovali naozaj minimálne detaily.

V skupine B tomu nebolo inak, veď rozdiel medzi víťazom a nepostupujúcou Prima bankou bol len štyri body. Stačil tak jediný opačný výsledok a poradie v skupine mohlo byť kompletne iné. Koniec koncov, práve víťaz skupiny Schaeffler Slovensko odštartoval katastrofálne, veď po prvých dvoch zápasoch mal len jediný bod. Potom však dvakrát vysoko zvíťazil, čo mu stačilo na prvé miesto v skupine, kde skončil so siedmimi bodmi a len vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu pred rovnako sedembodovým Assecom Central Europe. Práve Asseco hralo veľmi nenápadny ale účelný futsal, keď v prvých dvoch zápasoch zvížazili 1:0, v treťom remizovalo 1:1 a nebyť trojgólovej prehry so Schaefflerom, mohlo byť víťazom celej skupiny. Na treťom mieste skončil Metrostav Slovakia, ktorý mal rovnaký počet bodov ako štvrtý FutbalTour.sk, vo vzájomnom zápase sa zrodila remíza 0:0 a tak o tretej priečke rozhodlo lepšie skóre.

Štvrťfinále potvrdilo, že turnaj je maximálne vyrovnaný a neplatí, že ak sa stretne víťaz skupiny so štvrtým z druhej skupiny, tak je automaticky favoritom. To sa potvrdilo v zápase Schaeffleru proti ZF, v ktorom Levičania proti papierovému favoritovi uhrali bezgólovú remízu a v penaltovom rozstrele mu nedovolili streliť ani gól. Zvíťazili v ňom 2:0 a napriek tomu že celý turnaj odohrali jediným bodom v prvých troch zápasoch, razom boli v semifinále. Rovnako na penalty vypadla aj Západoslovenská energetika, ktorá taktiež po remíze 0:0 mala menej šťastia ako Metrostav Slovakia. Ten potvrdil, že penalty sú jeho doménou, veď na svojom turnaji stavebníkov ich ovládol v osemfinále, štvrťfinále aj semifinále. Neuveriteľné! Jediní, kto zvládli svoju miernu úlohu favorita tak boli Universal maklérsky dom a Asseco Central Europe, ktorí vyradili z turnaja CK FutbalTour.sk resp. Slovak Telekom.

Semifinále a zápasy o medaily ponúkli maximálne vyrovnané duely. V tom prvom zvíťazil Universal maklérsky dom nad Assecom Central Europe najtesnejšie 1:0 a rovnakým výsledkom sa skončil zápas  ZF Levice proti Metrostavu Slovakia v ktorom boli úspešnejší hráči z Levíc. Metrostavu sa nepodarilo streliť gól ani v zápase o bronz a po prehre 0:1 s Assecom tak obsadil konečné 4.miesto. Vo finále už padli na rozdiel od predchádzajúcich súbojov góly dva. A keďže po jednom dali aj Universal maklérsky dom aj ZF Levice, o celkovom víťazovi museli rozhodnúť penalty. V nich mali viac šťastia finančníci, rozstrel vyhrali 3:2 a radovali sa tak z celkového prvenstva. Je to zároveň prvý títul na Best of the Best pre zástupcu turnaja finančného sektora, keď predtým sa z titulu tešili “reprezentanti” všetkých ostatných odvetví okrem finančníkov.

Turnaj opäť potvrdil, že tak ako počas celého roka, aj na tomto záverečnom sa rozhoduje v detailoch, prakticky každý zúčastnený tím má šancu a medzi mužstvami sú minimálne rozdiely. Víťazom gratulujeme, všetkým ďakujeme za skvelé a napínavé zápasy a už teraz sa tešíme na ďalšie napínavé súboje v roku 2019 na ktoré všetky staré známe tváre, ale aj nováčikov pozývame.

Turnaje v roku 2019:
16.3.2019 – Information & Communication Technology Football Challenge (obhajca titulu Asseco Central Europe)
23.3.2019 – Building Industry Football Challenge (obhajca titulu CORWIN)
30.3.2019 – Medical Football Challenge (obhajca titulu Transmedic Slovakia)
30.3.2019 – Business Football Challenge – jar (obhajca titulu Sitno Holding)
12.10.2019 – Automotive & Logistics Football Challenge (obhajca titulu Schaeffler Slovensko)
19.10.2019 – Financial Football Challenge (obhajca titulu Prima banka Slovensko)
26.10.2019 – Oil, Gas & Energy Football Challenge (obhajca titulu Slovnaft)
26.10.2019 – Business Football Challenge – jeseň (obhajca titulu Sitno Holding)

 

Medailisti z Best of the Best Football Challenge 2018