Najlepší tím na Slovensku má Slovnaft

Spoločnosť Slovnaft sa stala víťazom Best of the Best Football Challenge 2023 a získala tak titul najlepšieho firemného futsalového tímu na Slovensku. Slovnaft triumfoval v silnej konkurencii kvalifikovaných tímov na turnaji, kde v každom zápase rozhodovali najmenšie detaily, do poslednej chvíle neboli známi postupujúci do základných skupín a videli sme aj penaltové rozstrely.

O tom, že turnaj bude maximálne vyrovnaný nasvedčovali už úvodné zápasy, keď viac ako polovica z nich skončila remízou a bolo jasné, že jedna chyba v jednom zápase, môže rozhodnúť o výsledku na celom turnaji. Po napínavých súbojoch sme až po poslednom zápase v skupine spoznali štvrťfinálovú osmičku a aj v ňom sa povrdilo, že víťazstvo v skupine nemusí nič znamenať. Dovtedy jediný tím bez prehry Leoni Wiring Systems síce vyhral svoju skupinu A, ale vo šťvrťfinále narazila kosa na kameň a nestačil na štvrtý tím skupiny B Schaeffler Slovensko, ktorému podľahol 1:3. Rovnako nič neznamenalo tabuľkové postavenie ani v prípade zápasu medzi ASBIS SKUniqa Group Service Center Slovensko a Asbisu na postup nestačilo ani vedenie 1:0. Po prehre 1:3 sa s turnajom taktiež lúčil. Vo zvyšných dvoch zápasoch sa zrodili najtesnejšie víťazstvá. Continental Púchov najskôr vyradil tím Tebau+Bitumat najsnejšie 1:0 a rovnako o gól, tentoraz 2:1 sa skončil súboj Slovnaftu s Kondelou v prospech neskoršieho víťaza celého turnaja.

V semifinále sme videli derby dvoch automotive spoločností s lepším koncom pre Continental Púchov, ktorý nedal Schaeffleru šancu a zvíťazil 3:0 a vybojoval si miestenku vo finále. V ňom sa k nemu pridal Slovnaft, ktorý s Uniqa Group Shared Service Center uhral remízu 1:1, ale bol lepší v penaltovom rozstrele. Posledné dva zápasy turnaja skončili zhodne 3:1. V súboji o bronz najskôr po takomto výsledku triumfovala Uniqa Group Shared Service Center a v napínavom finále porazil Slovnaft svojho púchovského súpera Continental.

Po turnaji sme sa následne presunuli na spoločné pivo a nekonečné debaty, ktoré nám spríjemnilo aj sledovanie Premier League. Všetci sa zhodli, že išlo kvalitou o jeden z najťažších turnajov, na ktorom naozaj vedeli hrať všetci, veď išlo vo všetkých prípadoch o finalistov zo “svojho” turnaja.

Ak si chcete turnaj v roku 2024 zahrať aj vy, termíny sú pre vás pripravené a všetkým účastníkom budeme držať palce, aby sme sa v roku 2024 nevideli len raz, ale rovno dvakrát: to by znamenalo aj postup na finálový Best of the Best Football Challenge 2024.

16.3.2024 Information & Communication Technology Football Challenge
23.3.2024 Building Industry Football Challenge
6.4.2024 Business Football Challenge (pre akékoľvek firemné kolektívy)
5.10.2024 Automotive & Logistics Football Challenge
12.10.2024 Financial Football Challenge