Najlepších firemných futsalistov má v roku 2019 Slovnaft

bbfc19_slovnaftSpoločnosť Slovnaft sa stala neoficiálnym majstrom Slovenska vo firemnom futsale, keď zvíťazila na 10.ročníku Best of the Best Football Challenge. Tento tradičný firemný futsalový turnaj najlepších slovenských kolektívov spája tých, ktorí v roku 2019 mali na svojich firemných turnajoch najviac šťastia a môžu si tak zmerať sily na celoslovenskom firemnom finále.

Právo účasti na turnaji si vybojovalo 14 spoločností, dve z nich sa však z personálnych dôvodov nemohli zúčastniť. V druhú novembrovú sobotu sme tak privítali 12 tímov z celého Slovenska, ktoré sa pobili o korunu futsalového kráľa medzi firmami.

Bojovalo sa v troch základných skupinách a o veľkej vyrovnanosti svedčil aj fakt, že iba dva tímy v nich nezískali ani bod a iba jeden vyhral vo všetkých troch dueloch. Pred play-off tak bolo všetko otvorené a rozhodovali naozaj aj tie najmenšie detaily. Najskôr sme boli svedkami osemfinále, keď hneď v tom úvodnom sa o prekvapenie postarala Chirana T.Injecta a po víťazstve 3:1 vyradila z turnaja hráčov Skanska SK. V tom druhom padol iba jeden gól, ktorý strelil Slovnaft “ítečkárom” z GlobalLogic a postúpil tak ďalej. Rovnako najtesnejším spôsobom len o gól vyradil obhajca titulu Universal maklérsky dom v repríze finále z Financial Football Challenge svojho súpera KPMG Slovensko, keď zvíťazil 2:1. A najbohatšie na góly bolo štvrté osemfinále, v ktorom Tempo Kondela porazil hráčov McCarteru 6:0.

Postupujúcich čakali vo štvrťfínále štyri najlepšie mužstvá zo základných skupín, ktoré si postup doň vybojovali priamo. A že sa bolo na čo pozerať. Veď prvé tri zo štyroch štvrťfinálových duelov rozhodli až penaltové rozstrely. Najskôr hráči Volkswagen Management podľahli Chirane T.Injecta 4:5 v pokutových kopoch, keď v riadnom hracom čase sa skončil duel 2:2. Už o pár minút neskôr ich napodobnili kolegovia Volkswagen Miesiči, ktorí dovtedy neprehrali ani raz, ale Slovnaft proti nim zvolil účinnú taktiku, uhral remízu 0:0 a v penaltách zvíťazil 4:3. Ešte napínavejší bol súboj DelluUniversalom maklérsky dom. Hráči Dellu viedli ešte tri minúty pred koncom 3:1 a mali niekoľko sľubných pokusov strelami do prázdnej brány rozhodnúť. Universal však v powerplay znížil na 2:3 a v posledných sekundách tretím gólom doviedol súboj do penaltových rozstrelov. V nich Dell neskóroval ani raz, jeho súper dvakrát a tak išiel ďalej Universal maklérsky dom. Najjednoznačnejší bol štvrtý štvrťfinálový duel. V ňom Metrostav o.z. Bratislava porazil hráčov Tempo Kondela 3:0.

O medaily si to tak rozdala štvorica tímov. Slovnaft najskôr rovnako ako v skupine porazil druhýkrát na turnaji Chiranu T.Injecta 2:0 a keď tesne po tom vyhral Unviersal maklérsky dom nad Metrostavom 3:1, kocky boli hodené jasne. V dueli o bronz si Metrostav napravil chuť a po víťazstve nad Chiranou získal pohár za tretie miesto. Napínavé finále pripomínalo tri štvrtiny zápasu šachovú partiu. Potom však nečakane udrel Slovnaft, ktorý sa ujal vedenia, ale už o pár sekúnd reagoval Universal maklérsky dom vyrovnávajúcim gólom. Nasledovali teda penalty a hoci v nich mal Universal skúsenosti, veď práve vďaka nim získal titul v roku 2018, tentoraz mal menej šťastia a v po zaváhaní vo štvrtej sérii sa tak mohol z celkového titulu najlepšieho firemného futsalového tímu roka 2019 radovať Slovnaft.

Všetkým účastníkom ďakujeme, že prišli. Predviedli skvelé výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni hráči a my sa už teraz tešíme na firemné turnaje v roku 2020. Vybrať si budete môcť z viacerých:

14.3.2020 – Information & Communication Technology Football Challenge
21.3.2020 – Building Industry Football Challenge
28.3.2020 – Business Football Challenge – jar (pre akékoľvek firemné kolektívy)
10.10.2020 – Automotive & Logistics Football Challenge
17.10.2020 – Financial Football Challenge
24.10.2020 – Oil, Gas & Energy Football Challenge
24.10.2020 – Business Football Challenge – jeseň (pre akékoľvek firemné kolektívy)

 

Best of the Best 2019: Finále: Slovnaft – Universal maklérsky dom

 

Best of the Best 2019: O 3.miesto: Chirana T.Injecta – Metrostav o.z. Bratislava