Napínavý turnaj BFC 23 pre Slovnaft

bfc23 slovnaftBusiness Football Challenge 2023 síce napísal v polovici apríla len svoju šiestu edíciu, no stihol v nej ponúknuť toľko drámy, ako niektoré firemné turnaje so štrnásťročnou históriou neponúkli dokopy. Naozaj len milimetre a drobné detaily rozhodovali o celkovom poradí či postupoch zo skupín.

V bratislavskej hale Domu športu sa stretlo množstvo skvelých firiem a ich zamestnancov na Business Football Challenge 2023 a už od rána sme vedeli, že to bude skvelá akcia. Viacerí sa prezentovali nielen výkonmi na ihrisku, ale aj mimo neho, veď chlapci z Heineken Slovensko sa postarali o výborný pitný režím, Bánovecká mliekareň Milsy priniesla svoje dobroty za ktorými sa len tak zaprášilo a Stock Slovensko priniesol do haly svoj fantastický fanklub a na večernú party rovnako dobrú pijatiku. Fanklubov sme však v hale mali viacero a tie neúnavne hnali svojich hráčov do útoku a ďalších bojov. Zaplnená hala tak videla elektrizujúce zápasy a to ešte účastníci netušili, čo ich čaká v samotnom závere.

Už v základných skupinách rozhodovali o postupe detaily, veď napríklad CK Futbaltour.sk inkasoval len tri góly, iba raz prehral, no aj tak to na postup z mimoriadne vyrovnanej skupiny A nestačilo. Bojovalo sa doslova o každý gól, počítali sa mikrotabuľky vzájomných zápasov a v závere hľadisko povzbudzovalo raz jedného, alebo potom iného súpera, podľa toho aký výsledok na ihrisku potrebovali mužstvá na tribúne pre svoj postup.

Ďalej išli všetci nasadení z minulého ročníka turnaja, no iba tím Kondela to dokázal z prvého miesta. Niké či Fortuna SK obsadilu vo svojich skupinách “až” druhé miesto. Stock Slovensko bojoval o postup až do úplne posledného zápasu v skupine a taký Slovnaft musel po úvodnej remíze 0:0 zapnúť na vyššie obrátky, aby sa napokon dočkal postupu ďalej. Boli to však práve obhajcovia titulu Kondela, ktorí mali ako prví na mále, keď v prvom štvrťfinálovom zápase a repríze minuloročného semifinále čelili Niké a po remíze 1:1 si vybojovali postup až po strelách zo značky pokutového kopu. V ďalšom štvrťfinále si vybojovali postup hráči IBG Slovensko, nič na náhodu nenechal ani spomínaný Slovnaft a kvarteto štyroch najlepších doplnil Lidl, ktorý prekvapujúco zdolal výborne hrajúci tím DHL Express Slovakia. Hráči DHL tak druhýkrát po sebe skončili vo štvrťfinále, pričom oba posledné turnaje mali rozohraté nadmieru dobre.

V semifinále si najskôr hráči Kondela poradili s IBG Slovensko celkom jednoznačne 5:0, no potom prišla naozajstná dráma. Slovnaftu sa v zápase s Lidlom za stavu 0:0 bez akéhokoľvek pričinenia zranil najlepší brankár turnaja, do brány musel hráč a Lidl to okamžite využil. Skúsený Slovnaft však aj v oslabení minútu pred koncom vyrovnal a obrat dokoncal sedem sekúnd pred koncom, keď premenil priamy kop z relatívne ťažkej pozície. Lidl si však všetko vynahradil v súboji o bronz. V ňom najskôr úspešne dotiahol dvojgólové manko proti IBG Slovensko, aby následne po remíze 2:2 lepšie zvládol penaltový rozstrel. Finále bolo taktickým súbojom dvoch výborných tímov. Nevyhli sme sa ani menšej strkanici ktorej výsledkom bolo vylúčenie oboch brankárov. Následnu hru troch proti trom nezužitkoval ani jeden z tímov a tak sa išlo do penaltového rozstrelu, v ktorom obhajcovi Kondela chýbal vylúčený brankár. Slovnaft išiel do rozstrelu rovnako s hráčom z poľa, no vzhľadom na to, že ich brankár nehral už od spomínaného semifinále, šance boli vyrovnanejšie. A práve Slovnaftu sa priklonilo šťastie a rozstrel vyhral 4:3.

Na večernej párty sme tak spomínali nielen na dramatické súboje z tohto ročníka ale aj na minuloročné zápasy či zážitky z mimo ihriska. Opäť sa raz potvrdilo, že na turnaji sa stretáva skvelá partia a oplatí sa prísť. A večerná žúrka toho bola dôkazom. My sa už teraz tešíme na ďalší ročník!