Návrat na turnaje po 26 mesiacoch!

Dlhých 26 mesiacov trvala odluka od firemných futsalových turnajov, ale v prvú májovú sobotu 2022 sa všetci konečne dočkali. Konal sa 12.ročník Information & Communication Technology Football Challenge na ktorom sa predstavilo mnoho tímov, ktoré sa počas covidovej prestávky nevedeli dočkať. Okrem starých známych tvárí sme privítali aj niektoré nové a všetci sme sa stretli v novučičkej hale Domu športu v Bratislave.

Už od rána bolo jasné, že turnaj sa tradične bude niesť najmä v kamarátskom duchu. Tímy sa však postupne rozohrávali a s pribúdajúcim časom sa niektorí dostali do správnej turnajovej teploty v ktorej začali byť doležité aj góly, body či ďalší postup. Tradične skvelo si viedli hráči z Košíc v magentových dresoch, prvýkrát hrajúci pod hlavičkou Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. Tí v základnej skupine stratili body iba raz, keď s IBM ISC Bratislava remizovali v poslednom zápase skupiny 1:1. Z prvého miesta tak postúpili ďalej, no vediac, že štvrťfinálové duely sú historicky ich achilovou pätou. Veľmi dobre si viedol aj ďalší z favoritov Dell, ktorý taktiež neprehral ani raz, no až tri remízy ho pripravili o lepšiu pozíciu pred vyraďovacími súbojmi. Ako kométa išiel turnajom nováčik ASBIS SK, ktorý zakončil vo svojej základnej skupine boje s identickou bilanciou ako Deutsche Telekom IT Solutions.

Vo štvrťfinále nebýva núdza o prekvapenia a platilo to aj tento rok. Zatiaľ čo ASBIS SK a IBM ISC Bratislava rolu papierovýc favoritov zvládli, pre magentové farby sa stal osudným ich duel vo východniarskom derby proti Syntax Systems. Po prehre 0:2 tak zvyšok turnaja dopozerávali len z hľadiska. Rovnako prvú prehru utrpel aj Dell, nad ktorého sily bolo po rovnakom výsledku Asseco CE. Semifinále prinieslo dva vyrovnané súboje ktoré sa skončili zhodne rozdielom jedného gólu a určili, že do finále išiel ASBIS SK a Syntax Systems. Ešte predtým si však Asseco CE dalo súboj o bronzové medaily proti IBM ISC Bratislava a po penaltovom rozstrele ich aj získalo. V samotnom finále dokončil ASBIS SK svoju spanilú jazdu. Syntax porazil 3:1 a ako nováčik si tak pripísal jubilejné víťazstvo na turnaji.

Po ňom sme sa už presunuli do krásnych priestorov designového hotela Saffron a v ňom sme zabudli na dva covidové roky a poriadne to rozbalili. DJ hral do rána, niektorí z hostí robili párty v hoteli s harmonikou a tak nie divu, že sme prilákali aj niektoré zvedavé tváre, ktoré chceli vedieť, kto sa vie tak dobre baviť. Predsa účastníci Information & Communication Technology Football Challenge na ich oblúbenej akcii. A zhodli sme sa, že teraz si už žiadne prestávky nedáme a o rok sa musíme vidieť znova!