Pfizer premiérovým víťazom MFC

mfc17 pfizerPo šiestich rokoch sa v prvú aprílovú sobotu 2017 skončila na Medical Football Challenge nadvláda banskobystrického Transmedicu Slovakia. Ten po neuveriteľných šiestich víťazstvách na turnaji skončil až štvrtý a odovzdal žezlo novému majstrovi, ktorým sa po napínavých súbojoch stala spoločnosť Pfizer. Druhé miesto a strieborné medaily z minulého roka obhájil Medirex Group a bronz získala Stada Pharma Slovakia.

Tradičná partia kamarátov a skvelých ľudí sa už po siedmykrát stretla na turnaji, na ktorom zažili mnoho pekných momentov, víťazstiev a gólov. A aj teraz sa potvrdilo, že na ihrisku sa hralo fér a všetci účastníci sa prišli predovšetkým dobre zabaviť. Privítali sme aj niekoľko nováčikov a tí si viedli nad očakávanie. Veď napríklad nováčik Dr.Max sa v skupine A stal po šiestich rokoch vôbec prvým tímom, ktorý uštedril Trasmedicu na turnaji prehru. Aj to dokazovalo, že turnaj je každý rok vyrovnanejší a o prekvapenia nie je núdza. Práve pre túto prehru napokon Transmedic svoju skupinu nevyhral, čo výrazne zamiešalo karty v play-off a pripravilo niekoľko neočakávaných dvojíc. Pred Transmedicom sa totiž umiestnil výborne hrajúci tím Stada Pharma, ktorý v základnej skupine iba dvakrát remizoval a prešiel ňou bez prehry.

To isté platilo o obhajcovi minuloročného striebra Medirexe, ktorý iba raz remizoval a s impozantným skóre 23:1 mal po základných skupinách najlepšiu bilanciu zo všetkých. Veľmi dobre hral na turnaji aj Pfizer, ktorý taktiež prehral v základnej skupine len raz. To isté platilo aj o Chirane T.Injecta či Sanofi, ktorí taktiež zaváhali len jedinýkrát a ôsmym do partie na štvrťfinále bol Medtronic Slovakia, ktorý hral maximálne efektívne. Veď napriek negatívnemu skóre 8:14 sa mu podarilo až štyrikrát vyhrať!

Vo štvrťfnále sa však už čaro Medtronicu skončilo, keď mu po prehre 0:2 vystavil stopku Pfizer. Ešte vyšším výsledkom 3:0 vyhral Transmedic nad Chiranou T.Injecta a akoby naznačil, že skupinové zaváhania sú minulosťou. Najvyšší výsledok vo štvrťfinále sa zrodil v zápase medzi Medirexom a Dr.Max, v ktorom tím vedený ako domáci zvíťazil 4:0. Dr.Max tak mohla aspoň hriať spominaná jediná prehra Transmedicu, ktorú mu pripravili v siedmom ročníku ako jediný tím na turnaji. Najvyrovnanejší zápas sa hral medzi Stadou Pharma a Sanofi, no víťaz základnej skupiny A potvrdil pozíciu mierneho favorita a vyhral 2:1.

V semifinále sa už hrali vyrovnanejšie zápasy a keď Stada Pharma predtým 2:1 vyhrala, tentoraz to bolo naopak, lebo po opačnom výsledku nestačila na rozbehnutý Pfizer a bola tak odsúdená bojovať len o bronz. V ňom sa napokon trochu prekvapujúcu stretla s Transmedicom, ktorý doň bol odsunutý po nešťastnej penaltovej prehre s Medirexom, keď v repríze minuloročného finále remizoval v skvelom zápase 0:0 a rozhodovalo sa až v 7.sérii penált. Tie Medirex vyhral 6:5. Transmedic v následnom zápase o bronz podľahol aj Stade Pharma 1:3 a napokon tak z turnaja premiérovo odišiel bez medailí. Tie si teda zavesili na krk hráči Stady Pharma a následne aj obaja fináloví súperi Pfizer a Medirex. Hoci priebeh zápasu bol napínavý a výsledok asi úplne tomu nezodpovedá, po jasnom víťazstve 4:0tie zlaté získali hráči Pfizeru a Medirex si po roku opäť odnáša striebro.

Večer sme už potom tradične urobili poriadnu žúrku ktorá asi prekonala všetky predchádzajúce. Parket bol od začiatku plný a dobrá nálada sa mohla rozdávať. S najväčšími vytrvalcami sme sa lúčili až za svetla v nedeľu ráno a sľúbili sme si, že o rok sa táto super partia musí opäť stretnúť na ôsmom ročníku. Už teraz sa na všetkých tešíme! 🙂