Premiérovým víťazom BFC je HolidayInn Bratislava

bfc17 holidayinnVíťazom prvého ročníka firemného turnaja Business Football Challenge 2017 sa stali zamestnanci hotela HolidayInn Bratislava. Na svojej púti za premiérovým titulom zaváhali iba dvakrát a zaslúžene sa tak tešili z celkového prvenstva.

V konkurencii viacerých prestížnych firiem si tak viedli absolútne najlepšie a turnaj vyhrali ako jeden z mála tímov, ktorý na to nepotreboval dokonca žiadne externé posily. Jediné zaváhanie pre HolidayInn prišlo už v základnej skupine, kedy vo vypätom a napínavom zápase remizovali s DHL Express Slovakia 3:3, no napokon vďaka lepšiemu skóre obsadili celkové prvé miesto v skupine. Rovnako bez prehry a taktiež len s jedinou remízou prechádzal základnou skupinou aj silný výber reprezentujúci Sitno Holding, ktorý o body prišiel len s CK FutbalTour.sk pri remíze 2:2. Hráči z tejto cestovnej kancelárie si potom mohli dovoliť aj luxus v podobe prehry 1:3 s Lidlom, ale napokon sa ukázalo, že sily šetrili správne, lebo v play-off im ich zostalo dosť a vo štvrťfinále dokonca vyradili favorizovaný DHL Express Slovakia v penaltových rozstreloch. V nich mal šťastie aj neskorší víťaz HolidayInn Bratislava, ktorý taktiež až v penaltách porazil O2 Slovakia, no čiernym koňom sa pomaly stávali hráči Siemens Healthcare. Tí v základnej skupine prehrali len raz, s prehľadom zvládli aj štvrťfinále, ale v semifinále nestačili na HolidayInn Bratislava, ktorému podľahli 2:3. Bratislavskí hoteliéri v následnom finále zvíťazili presvedčivo nad Sitnom Holding a tretie miesto si po víťazstve 3:0 nad Siemensom odniesli hráči s logom FutbalTour.sk na dresoch.

Na večernej afterparty sa mohli hráči aj fanúšikovia premiérovo presvedčiť o tom, aká skvelá atmosféra na nej vládne. Pri poháriku vína, piva či alkoholu si oddýchli, pri sprievodnom programe si dávali pozor na hodinky a peňaženky a pri tancovaní na nohy, veď zábava trvala až takmer do štvrtej hodiny ráno. A to je predsa skvelý základ na to, aby sme sa v budúcnosti stretávali pravidelne, ideálne už na druhom ročníku turnaja 17.11.2018. A my sa na všetkých už teraz tešíme!