Premiérovým víťazom BIFC Váhostav – SK

vahostavReprezentanti Váhostav – SK zo Žiliny sa premiérovo stali víťazmi Building Industry Football Challenge, keď triumfovali na jeho ôsmom ročníku. Vylepšili tak svoje minuloročné maximum, ktorým bolo druhé miesto.

8.ročník turnaja zvládli vo veľkom štýle, keď absolvovali množstvo ťažkých zápasov a predsa si s nimi poradili. Už v druhom zápase základnej skupiny však zakopli, keď podľahli CRH Rohožník 0:2, no rýchlo sa otriasli a po víťazstvách nad Doprastavom a Metrostavom Slovakia sa tešili z postupu ďalej. S napätím sa čakalo, ako si s pozíciou favorita poradí aj druhý minuloročný finalista Baumit. Ten začal v základnej skupine napriek značne pozmenenej zostave výborne, no po troch výhrach im forma ako keby odišla a stal sa presný opak minulého ročníka. Vtedy nezvládli doobednú časť a postup ďalej si vybojovali až v poslednom duely, od ktorého už zaznamenávali len víťazstvá. Teraz to bolo presne opačne. Baumit síce zo základnej skupiny postúpil, no hneď vo štvrťfinále si vylámal zuby v repríze minuloročného finále na Váhostave a po prehre 0:2 sa s turnajom lúčil.

Šťukou sa mohol stať víťaz skupiny A TEBAU, no aj ten sa presvedčil o tom, že play-off je vrtkavé a po remíze 1:1 s Metrostavom vypadol po penaltovom rozstrele. Veľmi nenápadne, ale efektívne išla turnajom Skanska SK, ktorá mala iba dvoch hráčov na lavičke, ale aj to jej stačilo na efektívne víťazstvá 1:0 vo štvrťfinále aj v semifinále a razom sa ocitla v boji o zlato. Tam ju čakal spomínaný Váhostav – SK, ktorý po vyradení Baumitu vo štvrťfinále porazil v semifinále aj Metrostav Slovakia. Oba semifinálové duely sa tak skončili výsledkami 1:0 a len podčiarkli obrovskú vyrovnanosť turnaja v ktorom sa až 27 zápasov (!) skončilo remízou alebo víťazstvom jedného z tímov o jediný gól.

Samotné finále nebolo opakom, no Váhostav – SK v ňom zúročil svoje skúsenosti z nepodareného finále pred rokom a keď sa k nemu priklonila aj pani šťastena a Skanska SK si po tečovanej strele dala vlastný gól, mohol sa zaslúžene tešiť zo svojho premiérového triumfu na Building Industry Football Challenge.

Večer v hoteli vládla rovnako ako pred rokom fantastická atmosféra. O ňu sa rovnakým dielom pričinili všetky zúčastnené mužstvá. Na parkete sa celý večer takmer ani nedalo hýbať a stále bol zaplnený. S účastníkmi sme sa lúčili až po štvrtej hodine rannej v nedeľu a zhodli sme sa, že išlo o vydarenú akciu, ktorú si všetci radi zopakujú už o rok. Uvodíme, ako si mužstvá budú počínať na ihrisku, no už teraz je jasné, že na turnaji sa stretla partia výborných ľudí, ktorí sa na seba už teraz tešia a bez ohľadu na výsledky sa budú znova určite dobre baviť.