Rozhovor s obhajcom titulu z FFC 2014

eos ksiEOS KSI Slovensko pripravil pre všetkých vrátane seba minulý rok najväčšie prekvapenie v histórii firemných turnajov. Ešte nikdy sa totiž nestalo, aby mužstvo z posledného miesto o rok turnaj vyhralo. A ešte takým štýlom!

Obhájiť titul je však vždy tažšie ako ho získať a tak nám to nedalo a vyspovedali sme dvojicu, ktorá toto mužstvo už dlhé roky vedie a pripravuje na turnaj. A inak tomu nebude ani tentorok. Akurát, že prvýkrát prídu na turnaj ako favoriti. A veria si natoľko, že dokonca prezradili svoju tajnú zbraň.

eos ksi vitrinaEOS KSI Slovensko predviedol v roku 2014 výkon, na ktorý ak by si niekto vsadil, tak by bol milionár. Z posledného miesta v roku 2013 sa stal víťazom v roku 2014? Čo ste robili pred minuloročným turnajom?
“My sme si vsadili. Vy nie?! :)))  Ale teraz vážne. V roku 2014 prišli tri štvrtiny mužstva na čas pred prvým zápasom. Naviac náš kapitán (náhradný brankár) absolvoval intenzívne sústrednie do 05:00 ráno pred turnajom. Všetci boli teda pozitívne naladení a odhodlaní zvíťaziť.”

A čo ste pre zmenu robili pred tohtoročným turnajom? Čo od vás môžeme očakávať?
“Hovorí sa, “nikdy nemeň dobré zvyky a víťazný podnik!”. Takže sa po roku opäť spoločne stretneme až na palubovke, tréningom by sme si viac uškodili. Skôr my očakávame od súperov, že nás nechajú aj tento rok vyhrať.”

Minulý rok ste si premiérovo zahrala na Best of the Best. Aká to bola skúsenosť a môže to pomôcť pred týmto ročníkom?
“Turnaj mal vysokú úroveň. Odhodlanie zvíťaziť sme mali, ale miesto vo firme na ďalší pohár už nie. Samozrejme, uznávame kvalitu súperov a víťazovi aj touto cestou GRATULUJEME.”

Bojíte sa viac súperov alebo svojej nevypočítateľnej formy? Na aký výsledok si trúfate tentoraz?
“Rešpekt máme vždy – pred každým zápasom a súperom. Máme však chuť vyhrávať. Ak sa teda stretneme na čas, budeme opäť zo všetkých síl bojovať o najbzácnejší pohár turnaja.”

Hovorí sa, že obhájiť titul je ťažšie ako ho získať. Cítite nejaký tlak? A pripravili ste si pre súperov nejaké prekvapenie?
“Necítime. Rozhodli sme sa organizátorom neodovzdať putovný pohár, čím predpokladáme, že prekvapíme aj našich súperov a tento ich šok využijeme aspoň na postup zo skupiny. Naviac náš kapitán nebude nosiť pásku na ruke, ale papagája na pleci. Taká vec jednoducho musí zaskočiť (hmmm, tým pádom to teraz už nebude prekvapenie).”

Ďakujeme za rozhovor.

A aby sa súperi mohli na EOS KSI Slovensko dostatočne pripraviť, môžete si pozrieť ich finálový zápas z roku 2014, v ktorom porazili Slovenskú sporiteľňu.