Pred ICTFC 17 sme sa rozprávali s Dellom

dell logo9.ročník Information & Communication Technology Football Challenge 2017 bude pre reprezentantov spoločnosti Dell šiestym v poradí. A drží si na ňom úctyhodnú bilanciu. Veď doposiaľ všetkých päť svojich účastí premenil na medaile. Po dvoch druhých miestach pri prvých dvoch účastiach sa stal v roku 2014 celkovým víťazom, na čo nadviazal v ďalších rokoch bronzom a striebrom. Jedno zlato, tri striebra a jeden bronz z piatich ročníkov si teda zaslúžia uznania a je logické, že najvyššie ambície budú mať hráči v modrých dresoch aj tento rok. O tom ako prebieha príprava a čo je v mužstvo nové sme sa porovnávali s kapitánom tímu.

Čo je nové v tíme Dellu po roku a ako sa na turnaj pripravujete?
Čo sa týka samotného Dellu, prechádzame historicky najväčšou akvizíciou v rámci IT odvetvia na svete vďaka spojenia sa s firmou EMC2. Čo to znamená pre Dell tím, veríme že zopár nových, šikovných hračov, ktorí nam pomôžu obhájit výsledky z posledných ročníkov.

Posledných päť rokov ste boli zakaždým vo finále, no vyhrali ste len raz. Po dvoch striebrach nasledovalo víťazstvo v 2014, potom znova dve striebra, takže by malo nasledovať ďalšie víťazstvo Trúfate si a veríte na takéto čísla? 🙂
Boli by sme veľmi radi, ak by v tomto prípade skutočne zafungovala sezonalita. Každopádne, tímy ostatných firiem sa každým rokom zlepšujú a je čoraz ťažšie dostávať sa do finále. Čím sme starší, tím viac si ten turnaj chceme hlavne poriadne užiť a mať dobrý pocit z dobre vykonanej práce. Rovnaký cieľ budeme mať aj tento rok a prípadna účasť vo finále bude niečím extra.

Na turnaji ste boli prvýkrát ešte v roku 2012. Čo sa odvtedy zmenilo a aké ciele si dávate pred turnajom? A aké pred večernou party?
V prvom rade sme starší 🙂 Jadro tímu sa za tých pár rokov veľmi nezmenilo, a teda sme každým rokom o kúsok pomalší, ťažší ale snáď aj múdrejší. Budeme sa teda snažiť tím postupne omladiť a zaradiť zopár mladých, produktívnych pušiek do zostavy, aby sme dokázali konkurovať ostatným nie len na palubovke ale aj na afterpárty.

Máte na turnaji obľúbeného súpera, rozhodcu alebo hostesku?
Áno, máme obľúbeného súpera, sú to chalani z T-systems, ktorí sa vždy starajú skvelú náladu (aj keď je to s nimi vždy veľmi vyrovnaná partia). Zároveň verím tomu, že oni majú aj obľúbené hostesky a posledné roky mám pocit, že čím menej sú dostupné, tým viac sú pre nich zaujímavé 🙂

Mnohí sa už po toľkých rokoch na vás pozerajú ako na favorita, chcete niečo odkázať súperom?
Hlavne nech si ten turnaj užijú čo najviac, pretože má ísť predovšetkým o zábavu. Navyše je zorganizovaný na veľmi vysokej úrovni čo umožňuje tímom sústrediť sa len na futsal.