Siedmy ročník BIFC pre Baumit

baumitV športe sa hovorí, že oveľa ťažšie je dobré umiestnenie obhájiť, ako ho získať prvýkrát. No v sobotu 28.3.2015 si výber spoločnosti Baumit povedal, že svoje minuloročné tretie miesto nielen že obháji, ale aj zlepší. A podarilo sa mu to dokonale. Stal sa víťazom siedmeho ročníka Building Industry Football Challenge 2015.

A pritom to nemal vôbec jednoduché, veď nechýbalo veľa a mohol skončiť až na 9.mieste. Po úvodnom víťazstve 3:0 totiž zaspal na vavrínoch, prišla séria prehier a hoci potom zapol, do štvrťfinále sa prebojoval až na poslednú chvíľu vďaka víťazstvo v poslednom zápase skupinovej fázy. To neplatilo o suverénnom víťazovi skupiny, v ktorej Baumit hral, spoločnosti Váhostav-SK. Reprezentanti zo Žiliny prešli svojou skupinou ako nôž maslom a so skóre 15:1 vyhrali všetky zápasy. Iba raz, práve s Váhostavom prehral Holcim a taktiež bez problémov postupoval ďalej.

Rovnako ako Váhostavu sa darilo aj Doprastavu. Taktiež vyhral všetky zápasy a taktiež s impozantným skóre 14:0. Potom však prišli práve zradné zápasy play-off a Doprastav narazil práve na Baumit. Napriek tomu, že v základnej skupine nedostali hráči v tmavomodrých dresoch ani gól, od Baumitu to boli rovno tri a hoci jeden sami strelili, napokon sa po prvej prehre na turnaji lúčili. Spolu s Baumitom postupovali ďalej aj Holcim, Váhostav a Skanska SK.

V semifinále najskôr Baumit narazil na Holcim. S týmto súperom prehral v základnej skupine 0:1, no na play-off nastúpil maximálne skonsolidovaný a po vyradení Doprastavu sa postaral o ďalšie prekvapenie a po víťazstve 3:1 sa dostal až do finále. V ňom mu robil sparinga výborne hrajúci Váhostav, ktorý vyradil Skansku 1:0 a stále tak platilo, že na turnaji dostal v siedmich zápasoch len gól. Do finále teda nastupoval ako favorit, no Baumit bol v sobotu poobede nezastaviteľný. Po dvoch góloch sa ujal vedenia 2:0 a keďže Žilinčania výsledok už len skorigovali, hráči Baumitu sa mohli tešiť z titulu.

Na večernej afterparty však bola rivalita zabudnutá. Baumit zdravil z pódia svojich kamarátov z Holcimu, Holcim oslavoval svojho najlepšieho brankára turnaja, ktorý v zápase o tretie miesto chytil tri (!) penalty, OHL ŽS SK sa tešil z titulu pre najlepší fanklub a zábava mohla začať. A že bola skvelá dokumentuje najlepšie fakt, že po oficiálnom ukončení, poďakovaní a rozsvietení svetiel v sále si skvelí párty ľudia vypýtali takmer trištvrtehodinový prídavok 🙂

Potvrdilo sa, že na turnaji sa schádza partia skvelých ľudí, ktorí nemiešajú biznis so športom a zábavou a vedia sa skvele baviť. A to je určite výborný základ aj pre ďalšie ročníky, na ktoré sa účastníci siedmej edície podľa vlastných slov už teraz tešia.