Šiestykrát Transmedic Slovakia!

transmedicNeuveriteľná séria Transmedicu Slovakia pokračuje a banskobystrickí hráči si domov odniesli v tretiu aprílovú sobotu 2016 už svoj šiesty víťazný pohár z Medical Football Challenge. Cesta za ním však bola neuveriteľne dramatická, veď až v troch zápasoch museli otáčať nepriaznivý stav a finálový zápas s Medirexom zvládli len vďaka najtesnejšiemu jednogólovému víťazstvo 1:0.

Už v prvom zápase proti GSK Slovakia to vyzeralo zaujímavo, keď sa hráči v bielych dresoch ujali proti topfavoritovi vedenia 1:0, no ten nakoniec nenechal nič na náhodu a otočil na 4:1. V druhom zápase proti Pfizeru taktiež prehrával Transmedic 0:1 a jeho súper mal niekoľko skvelých šancí na dvojgólové vedenia, no skúsenosti obhajcu titulu sa ukázali a hráči z Banskej Bystrice otočili ďalší zápas. Aj vďaka tomu teda vyhrali podľa očakávania svoju základnú skupinu a mohli si tak pred vyraďovacími bojmi oddýchnuť. To sa však nedalo povedať o ostatných tímov vo zvyšných skupinách, kde sa bojovalo o každý bod. Prekvapujúco sa trápil minulý rok strieborný Abbott Laboratories, ktorý tento rok reprezentoval pod značkou Mylan. Zo svojej skupiny postúpil až z tretieho miesta, keď ju vyhral každý rok sa zlepšujúci Medirex. Minulý rok tretia Stada Pharma síce svoju základnú skupinu podobne ako Transmedic vyhrala, ale v ďalších momentoch sa táto pozícia ukázala ako zradná.

Play-off je totiž častokrát úplne iná súťaž, o čom sa mohol presvedčiť napríklad veľmi dobre hrajúci Pfizer a aj trápiaci sa Mylan. Práve tieto dva tímy totiž na seba narazili a dovtedajšie výsledky sa ukázali ako úplne zbytočné, pretože Mylan zabral v momente, kedy mal zabrať najviac a svojho súpera poslal z turnaja domov. Veľmi nenápadne však postupovali dvaja výborne hrajúci nováčikovia BB Pharma a Poliklinika Sekčov. Obaja sa dostali až do štvrťfinále, v ktorom však mali veľkú smolu. BB Pharma totiž narazila na výborný Medirex ktorému podľahla 1:3 a hráči z Prešova sa stretli vo vyrovnanom súboji so Sanofi, ktorému podľahol po remíze 0:0 až po penaltovom rozstrele. Ďalšími semifinalistami sa po Medirexe a Sanofi stali hráči Mylanu, ktorí sa po rozpačitej základnej skupine rozohrali k výborným výkonom a taktiež Transmedic, ktorý proti Chirane T.Injecta otáčal už tretí nepriaznivý stav a zvíťazil 3:1.

Rovnako napínavé boli aj záverečné zápasy o medaily kde si najmä Mylan vypil kalich horkosti až do dna. Najskôr v semifinále inkasoval od Medirexu vyrovnávajúci gól 30 sekúnd pred koncom, aby následne vypadol po penaltovom rozstrele a napokon rovnako po penaltách prehral aj zápas o bronz proti Sanofi. Vo finále sa tak Medirex stretol s Transmedicom a vo veľmi vyrovnanom zápase sa oba tímy pozorne strážili. O osude duelu rozhodla jediná presná strela ktorá skončila v bráne hráčov z Košíc reprezentujúcich Medirex a tak sa mohol spolu so svojimi skvelými fanúšikmi tešiť Transmedic už zo svojho šiesteho triumfu na turnaji.

A práve faninky, ktoré celý deň neúnavne povzbudzovali, si prišli na večernej afterparty po trofeje a medaily. Od zaplnenej sály si vyslúžili obrovský potlesk, veď kto by netlieskal takému šarmantnému fanklubu. Dievčatá dokonca prisľúbili, že o rok možno postavia na turnaj aj ženské družstvo, ale jedným dychom dodali, že aj to bude dominovať rovnako ako ich mužskí kolegovia.

No a potom sa už rozprúdila obľúbená party a na parket by sa počas celého večera nevošiel možno ani špendlík. Skvelá nálada, množstvo baviacich sa hostí a neskorá večierka len podčiarkli výbornú a férovú atmosféru turnaja. Transmedic skonštatoval, že každý rok sa im vyhráva ťažšie a ťažšie, ostatné tímy berú jeho dominanciu ako výzvu, takže o rok sa môžeme opäť tešiť na zaujímavé súboje už dlhoročných protihráčov, ale najmä priateľov, z týchto zúčastnených firiem.

Pozrite sa ako, sa Transmedic Slovakia tešil spolu so svojim fanklubom z víťazstva ešte v hale: