Slovenská sporiteľňa po prvýkrát víťazom FFC

Slovenská sporiteľňa sa po zisku strieborných medailí v roku 2014, stala o rok neskôr v prvú novembrovú sobotu historicky prvýkrát víťazom Financial Football Challenge. Na ôsmom ročníku tak potvrdila svoju skvelú formu a konečne sa dočkala zaslúženého triumfu. Pridala sa tak k predchádzajúcim víťazom Across Wealth Management, Allianz-Slovenská poisťovňa, Tatra banka, Poštová banka a EOS KSI Slovensko. Zároveň si tak rovnako ako pred rokom vybojovala účasť na turnaji Best of the Best Football Challenge, kam ju tentoraz z radov finančníkov odprevadí jej finálový súper Penta Investments.

Slovenská sporiteľňa pritom svoju dominanciu dokazovala už v základnej skupine, v ktorej stratila iba jeden bod po remíze s PROFI Creditom a s nálepkou favorita postúpila do vyraďovacích bojov. V nich to však nemala vôbec jednoduché, pretože v osemfinále vypadlo až šesť z ôsmich tímov, ktoré sa doň prebojovali z pozície víťaza skupiny, alebo z druhého miesta. Našťastie pre hráčov v bielych dresoch s logom materskej skupiny Erste to neplatilo a v osemfinále vydreli víťazstvo 1:0.

To sa však už nedalo povedať o suverénoch SwissRe či Kooperative, ktorí do play-off postúpili po samých víťazstvách v základnej skupine. SwissRe dokonca s úctyhodným skóre 19:1, no v osemfinále ľahol po penaltovom rozstrele s Capcom Slovakia. Kooperativa poisťovňa dopadla na vlas rovnako, keď si pohodlných zápasoch v základnej skupine vylámala zuby na obhajcovi titulu EOS KSI Slovensko.

Turnaj plný prekvapení ponúkal aj množstvo zvratov. V roku 2014 štvrtá Penta Investments dokonca lavírovala na hrane vypadnutia už po základných skupinách, no v poslednom dueli si dramatickým spôsobom zabezpečila postup ďalej a nakoniec to dotiahla až do finále. Kto by to tesne pred obedom povedal, veď jej hráči mali už takemr zbalené veci… Podobne bol na tom aj obhajca EOS KSI Slovensko. Ten si síce postup zo skupiny vybojoval jednoduchšie, ale výkonmi sa trápil. Rovnako ako Penta však zázračne ožil s príchodom vyraďovacej fázy a nakoniec z toho boli bronzové medaily.

V sobotu 7.11.2015 teda na 8.ročníku Financial Football Challenge 2015 nemal nikto nič isté a o dramatické momenty nebola núdza. Jediným tímom, ktorý nezaváhal ani raz a držal si konštantne vysokú formu bola práve Slovenská sporiteľňa a práve ona sa po finálovom víťazstve 4:1 nad Pentou Investments stala celkovým víťazom. Pre hráčov z Tomášikovej ulice ide o vôbec prvý triumf na turnaji, keď ich historickým maximom boli strieborné medaile z roku 2014.

Večer sa už tradične pokračovalo skvelou afterparty, na ktorú si našlo cestu viac ako 250 hostí. Zábava odštartovala hneď po odovzdaní cien a oficiálnom programe a nabrala nečakane rýchle tempo. Parket bol plný od prvej minúty, pred barom bolo tradične rušno a dobrá nálada s pokračujúcimi hodinami stupňovala. Už po ôsmykrát sa stretli zástupcovia finančného sektora, ktorí spomínali na predchádzajúce ročníky, skvele sa bavili a sľúbili si, že o rok sa na rovnakom mieste opäť stretnú. A my sa už teraz na vás tešíme!