Staronovým majstrom zdravotníkov je po roku Transmedic

mfc18 transmedicBanskobystrická spoločnosť Transmedic Slovakia zasadla po ročnej odmlke opäť na futsalový trón firiem z oblasti zdravotníctva. Rozhodli o tom napínavé zápasy v prvú aprílovú sobotu v športovej hale Mladosť na 8.ročníku Medical Football Challenge 2018. Po tom, ako Transmedic vyhral prvých šesť ročníkov turnaja, vlani nezískal ani len medailu. A preto boli jeho hráči tento rok špeciálne motivovaní, no cesta za titulom vôbec nebola jednoduchá.

Už v základnej skupine Transmedic stratil body v dvoch zápasoch po remízach so Stadou Pharma a sanofi-aventis, no napokon to na víťazstvo v skupine stačilo. Len o bod menej mala spomínaná Stada a o tri menej sanofi-aventis, takže ešte pred posledným zápasom mohlo byť poradie absolútne pomiešané a karty pred play-off by tak boli rozdané úplne inak. Vďaka tomu staronový majster narazil vo štvrťfinále na svojho starého známeho súpera Chiranu T.Injecta a keď s ňou prehrával 0:1 a v súboji s protihráčom sa mu zranil výborne chytajúci brankár, vyzeralo to zle nedobre. Transmedic však súboj otočil a po výsledku 2:1 postúpil do semifinále. V ňom mu robili spoločnosť už skôr spomínaná Stada Pharma, minuloročný finalista Medirex Group a aj skvele hrajúci nováčik Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. A práve posledne menovaný tím sa pasoval do role čierneho koňa turnaja, veď základnou skupinou prešiel bez prehry a s len dvomi inkasovanými gólmi a rovnako suverénne si počínal aj vo štvrťfinále. V ňom však Žilinčania podľahli Stade 1:2 a Transmedic oplatil Medirexu minuloročnú semifinálovú prehru po penaltových rozstreloch.

Vo finále rozhodli v prospech Transmedicu skúsenosti a viac síl, takže po výsledku 4:2 sa putovný pohár opäť dostal do Banskej Bystrice. Bronzové medaily putujú do Žiliny, keď si tamojší doktori poradili v súboji o 3.miesto s Medirexom najtesnejšie 1:0.

Na večernej párty sme už tradične urobili najmä vďaka prítomným hosťom skvelú žúrku. Mnohí sa medzi sebou z predchádzajúcich rokov výborne poznajú a kamarátske vzťahy sú zárukou dobrej nálady a ešte lepšej párty. Inak tomu nebolo ani tentoraz a keď sa ešte o trištvrte na štyri nad ránom niesli hotelom tóny hudby a spev z parketu, znamenalo to len jediné – dali sme skvelý 8.ročník a už teraz sa nevieme dočkať toho ďalšieho. Boli ste úžasní!