T-Systems po tretíkrát v histórii vyhral ICTFC

ictfc17 tsystems slovakiaSpoločnosť T-Systems Slovakia sa stala víťazom 9.ročníka Information & Communication Technology Football Challenge 2017 a nadviazala tak na svoje predchádzajúce víťazstvá v rokoch 2011 a 2015.

18.marca sa stretla na 9.ročníku ICTFC opäť skvelá partia ľudí, športovcov a kamarátov a spoločne sme si spravili výborný športový deň zavŕšený dlhou a veselou afterparty 🙂 Všetko to začalo už v sobotňajších ranných hodinách, kedy sa rozohrali prvé zápasy základných skupín a veru začali veľmi zaujímavo. Obhajca titulu Swan prehral hneď vo svojom úvodnom zápase 0:1 a predznamenalo to deň plný výsledkových prekvapení. Swan sa potom dostal do svojej minuloročnej formy, no na víťazstvo v skupine to nestačilo, pretože k nemu sa dopracoval skvelý nováčik THE Soft a aj vďaka tomu sa riadne zamotali dvojice pre vyraďovaciu fázu. Absolútne suverénne si počínali T-Systems Slovakia a ŽSR-Železničné telekomunikácie Bratislava. Oba tímy vyhrali všetky svoje zápasy a hoci to isté platilo aj o tíme Dellu, ten všetky štyri víťazstvá dosiahol po výsledkoch 1:0 a mnohí tušili, že päťnásobný finalista turnaja by mohol byť tentoraz poraziteľný. Fantastické zápasy v základnej skupine odohrali tímy IRDistribution a Asseco Central Europe. V piatich zápasoch nedostali obaja ani gól a to sa veru na turnaji len tak nevidí.

V play-off sa stretlo niekoľko zaujímavých dvojíc a dokonca až v piatich prípadoch rozhodovali o víťazovi pokutové kopy. Veľkú smolu mali hráči IRDistribution, ktorí po piatich čistých kontách v skupine neinkasovali ani po šiestykrát, no po remíze 0:0 vypadli na penaltové rozstrely. Iba jeden gól na celom turnaji inkasoval Dell, no kedže v osemfinále prvýkrát neskóroval, po prehre 0:1 sa prekvapujúco lúčil a obsadil až konečné 9.miesto. Prekvapenie turnaja THE Soft po štyroch víťazstvách v základnej skupine postupoval ďalej až po dvoch úspešných penaltových rozstreloch a vďaka tomu sa razom ocitol v semifinále. Penaltové rozstrely pomohli k postupu do semifinále aj Esetu, ktorý vyradil ŽSR-Železničné telekomunikácie. Swan vďaka tesnému víťazstvu vyradil AFS Visicom a v jedinom zápase s väčším gólovým rozdielom si T-Systems poradil s SAS Slovakia.

V semifinále sa už začala prejavovať únava niektorých tímov. THE Soft, ktorý hral celý zápas na turnaji len so šiestimi hráčmi, nestačil v semifinále na rozbehnutý T-Systems a rovnako Eset, ktorý hral osemfinále, štvrťfinále, semifinále a ešte aj zápas o 3.miesto bez jediného hráča na striedanie (!), podľahol Swanu. Oba neúspešné a fyzicky vyčerpané tímy, si to rozdali v zápase o bronz, ktorý lepšie zvládol THE Soft a potom nasledovalo už finále, v ktorom si to rozdal obhajca titulu Swan s dvojnásobným víťazom a minulý rok tretím T-Systems Slovakia. Obaja súperi sa veľmi dobre poznali a priebeh na ihrisku tomu zodpovedal. Ani jeden z tímov nechcel otvoriť hru, hralo sa vysoko takticky a o všetkom rozhodla jedna individuálna akcia a presná strela kapitána Košičanov, ktorý sa vďaka nej stal aj najlepším strelcom celého turnaja.

Všetci však uznali férový priebeh turnaja a potom sa už tešili na večernú afterparty, kde úplne zaplnená kongresová sála hotela Holiday Inn najskôr odmenila potleskom všetky zúčastnené tímy. Po asi 90 minútovom programe sme sa pustili do programu, kde už nerozhodoval športový talent, ale chuť baviť sa. A to sa naplnilo, veď ešte o 4:15 v nedeľu nadránom sa sálou ozýval spev a kuli sa plány na afterparty afterparty 🙂 Táto skvelá partia sa teda rozišla až s prvými rannými lúčmi a sľúbili sme si, že o rok sa opäť stretneme. Veď výsledky nie sú tie podstatné o čom svedčí aj to, že ako poslední odchádzali z hotela reprezentanti firiem, ktoré sa k medialovým pozíciám ani nepriblížili. A to potvrdzuje, že všetci sa vieme baviť bez ohľadu na výsledky.

Boli ste skvelí! Tešíme sa na vás opäť o rok!