Tebau premiérovo víťazom BIFC

Po dvoch rokoch pauzy zapríčinenej koronavírusom sa konečne v máji 2022 stretli kamaráti z firiem z oblasti stavebníctva a developmentu na firemnom turnaji Building Industry Football Challenge 2022. A že išlo o vydarené stretnutie potvrdil nielen futsalový turnaj ale aj večerná afterpárty, na ktorej sme si vynahradili dlhočiznú pauzu. Aby sme sa však zábavy v hoteli dočkali, museli sme najskôr absolvovať turnaj v najnovšej bratislavskej športovej hale.

Na ňom sa predstavilo niekoľko nováčikov, ale aj známe tváre z ktorých niektoré nevynechali ani jeden (!) predchádzajúci ročník. Z tradičných účastníkov sa výborne darilo tímu Tebau+Bitumat, dvom rodinným spriateleným firmám, ktoré dokonca sídlia v tom istom areály a spája ich nielen biznis, ale aj rodinné vzťahy majiteľov. Z toho dôvodu postavili spoločný tím, s čím boli samozrejme vopred oboznámení aj ostatní účastníci, keďže z dôvodu veľkosti firiem by samostatne neboli schopní nastúpiť. A darilo sa im výborne, veď v základnej skupine nestratili ani bod. To isté platilo v skupine C aj o Keramike Soukup, ktorá ako nováčik všetkých od začiatku presviedčala, že ju bude treba brať na ihrisku vážne. Veľmi dobre si počínal aj ďalší nováčik RMC Properties, ktorý síce dvakrát remizoval, ale boli to v základnej skupine jeho jediné zaváhania. K týmto trom tímom sa už nikto ďalší s bilanciou 0 prehier v základných skupinách nepridal, čo len potvrdzovalo vyrovnanosť celého turnaja.

A rovnako vyrovnané boli aj vyraďovacie zápasy. V osemfinále sme boli svedkami dvochh penaltových rozstrelov a raz sa o postupujúcom rozhodovalo po strelách zo značky pokutového kopu aj vo štvrťfinále. Semifinále tak tvorili spomínaní Tebau+Bitumat a Keramika Soukup. Ku nim sa pridal aj Metrostav Slovakia, ktorý dvakrát zvládol penaltovú lotériu a štvrtým do partie bola Sika Slovensko. Práve Sika obstarala prvý semifinálový duel proti Tebau+Bitumat, no po prehre 1:3 sa musela uspokojiť len s duelom o bronz. V ňom sa k nej pridal Metrostav, ktorý v napínavom zápase nestačil na Keramiku Soukup tesne 1:2. Zatiaľ čo v osemfinále a štvrťfinále bol Metrostav kráľom penált, v súboji o bronz sa mu už toľko nedarilo a tentoraz ťahal za kratší koniec povrazu. Z medailí sa tak tešila Sika Slovensko. Finále bolo veľmi napínavé a spĺňalo aj najprísnejšie kritériá futsalu. Po víťazstve 2:1 sa v ňom napokon zo svojho prvého titulu tešili hráči Tebau+Bitumat.

Na večernej párty už však boli víťazmi všetci. Málokedy sa stáva, že sa jej zúčastnia všetky prihlásené tímy, ale tentoraz tomu tak bolo a o zábavu tak bolo postarané. Dokonale sme si vynahradili dva roky bez firemných turnajov a znovu tak môžeme tešiť na skvelú partiu ľudí a kamarátov z oblasti stavebníctva. Už na jar 2023!