Titul na BIFC 23 pre Keramiku Soukup

bifc23 keramika soukupReprezentanti Keramiky Soukup zo Žiliny sa stali vítazom 13.ročníka Building Industry Football Challenge 2023, keď tak vylepšili svoje minuloročné druhé miesto. Koncom marca sa na veľmi vyrovnanom turnaji zrodilo viacero prekvapivých výsledkov, častokrát o víťazovi rozhodovala jedna šanca či úspešná strela, no napokon sa všetci aj tak výborne zabavili na večernej párty a opäť sa potvrdilo, že sa tu stretáva výborná partia ľudí a zamestnancov firiem z oblasti stavebníctva a developmentu.

Už od úvodného zápasu v hale bolo jasné, že o postup zo skupín sa bude bojovať do záverečného hvizdu a presne tak sa aj stalo. V troch skupinách rozhodoval o postupe do vyraďovacích bojov až úplne posledný zápas a v jednej sme museli dokonca robiť minitabuľku troch tímov, v ktorej mali všetci dokonca rovnaký počet bodov a rozhodoval tak jediný strelený gól. Taký vyrovnaný bol 13.ročník turnaja firiem z oblasti stavebníctva a developmentu a presne v rovnakom duchu pokračovali aj vyraďovacie súboje. V ôsmich osemfinálových dueloch sme videli tri penaltové rozstrely a práve tie sa stali osudné napríklad víťazovi skupiny A Danucemu či historicky trojnásobnému víťazovi turnaja Dynamik Holding, ktorý nepremenil ani jednu penaltu. Obaja sa tak s turnajom rozlúčili, no ich premožitelia skončili hneď v ďalšom vyraďovacom kole. Štvrťfinále sa stalo konečnou aj pre dovtedy suverénny Bitumat SK, ktorý skončil tiež po penaltovom rozstrele proti Kami Profit. Semifinálovú štvoricu doplnili Metrostav Slovakia, SMB IndustrieanlagenbauKeramika Soukup. Súboj o finále bol v oboch prípadoch napínavý a skončil sa zhodne 2:1 v prospech SMB Industrieanlagenbau a Keramiku Soukup. O bronz si to tak rozdali Metrostav Slovakia s Kami Profit a duel prišiel opäť až do rozstrelov, v ktorých mal viac šťastia nováčik na turnaji Kami Profit a získal tak bronzové medaily. Vo finále sa predstavila Keramika Soukup druhýkrát po sebe a využila tak skúsenosti z minulých rokov a nováčika SMB porazila tesne 2:0.

Na večernej párty sa už všetci zišli v dobrej nálade a bez ohľadu na výsledky boli pripravení baviť sa a užiť si celú akciu. A presne tak sa aj stalo. Celou večernou akciou nás sprevádzal aj slovenský reprezentačný brankár a hráč Sparty Praha Dominik Holec, ktorý pre najlepšieho brankára turnaja osobne priniesol aj na mieru robené brankárske rukavice s jeho podpisom. No a po oficialitách začala tá pravá párty, na ktorú budú mnohí spomínať ešte dlho. Sme radi, že si to všetci užili, potvrdili, že sú skvelou partiou a my sa už teraz tešíme na ďalšie spoločné akcie.