Transmedic potvrdil na MFC 15 svoju dominanciu

capture1Piaty ročník Medical Football Challenge 2015 potvrdil dominanciu spoločnosti Transmedic Slovakia na turnaji. Hráči z Banskej Bystrice sa už po piatykrát tešili z turnajového triumfu, keď opäť nedali svojim súperom šancu, no rovnako ako v posledných ročníkoch, opäť bola ich púť za víťazstvom ťažšia.

Už v úvodnom zápase turnaja sa presvedčili o tom, že to nebude jednoduché, keď museli siahnuť až na dno svojich síl a len so šťastím vydreli remízu 3:3. Ukázalo sa, že s Transmedicom sa dá hrať vyrovnaná partia, no treba podať maximálne sústredený výkon. Presne taký podával napríklad aj neskorší finalista Abbott Laboratories, ktorý v základnej skupine rovnako ako Transmedic stratil len dva body za jednu remízu a kráčal ňou ráznym krokom. Skvele hral aj minuloročný finalista Roche Slovensko, so skóre 11:1 a jednou remízou v základnej skupine bol ďalším z adeptov na zosadenie Transmedicu z trónu.

Veľmi nenápadne však turnajom postupoval tím Stada Pharma Slovakia, povzbudzovaný početným fanklubom v červeno-bielych farbách. Fanklub Transmedicu sa však nenechal zahanbiť a hlasným trúbením pripomenul všetkým Majstrovstvá sveta vo futbale z Juhoafrickej republiky. Skvelá atmosféra tak dostala Transmedic až do finále, no najmä semifinálový duel a víťazstvo 3:1 nad Stadou Pharma bolo skvelým zážitkom na ihrisku i na tribúne. V druhom semifinále sa stretli práve Abbott a Roche a po remíze 0:0 rozhodoval dramatický penaltový rozstrel. V ňom mal viac šťastia Abbott a po troch rokoch si znova vybojoval miestenku vo finále a taktiež postup na turnaj Best of the Best Football Challenge 2015.

Finále bolo jasnou záležitosťou Transmedicu, ktorý v ňom zužitkoval svoje bohaté skúsenosti a jedného zo svojich klientov v biznise tak vôbec nešetril a porazil 3:0. Na afterparty sa však všetci zhodli, že víťazstvá Transmedicu nikomu nevadia, práve naopak, sú výzvou pre všetkých účastníkov a tí sa už aj o rok hotujú, zosadiť päťnásobného majstra z trónu.

Afterparty bola ako každý rok absolútne skvelá a účastníci sa bavili do hlbokej noci. Oslavovali napokon úplne všetci a opäť sa potvrdilo, že výsledky z ihriska na večernej párty nič neznamenajú. Dôležitá je dobrá nálada a správni ľudia -. a to je presne to, čo sa na 5.ročníku Medical Football Challenge stretlo. A určite tomu nebude inak ani v roku 2016.