Transmedic Slovakia štvrtýkrát majstrom

capture1Spoločnosť Transmedic Slovakia sa na 4.ročníku Medical Football Challenge 2014 stala štvrtýkrát kráľom futsalistov z oblasti zdravotníctva. Jej cesta za titulom však bola tentoraz oveľa komplikovanejšia ako pri predchádzajúcich prípadoch.

V súbojoch v základnej časti turnaja síce Transmedic výsledkovo aj herne dominoval, no rozdiel medzi ním a jeho súpermi už nebol taký veľký ako v minulosti. Jednogólové, maximálne dvojgólové, víťazstvá však pribúdali a tak postup do playoff bol už len formalitou. Zaujímavosťou však bolo stratenie bodov po remíze 1:1 so spoločnosťou Roche Slovensko, ktoré sa však vôbec neukázalo byť náhodné a malo svoje opodstatnenie. Veľký súboj však bol o ďalšie miestenky do playoff, o ktoré sa bojovalo až do posledného zápasu. V ňom sa rozhodlo o tom, že jeden zo širšieho tímu favoritov, spoločnosti sanofi aventis zostala pred bránami play-off. Naopak, do vyraďovacej fázy sa dostal nováčik Saneca Pharmaceuticals, ktorý udivoval ostatných skvelou hrou a razom sa zaradil medzi kandidátov na titul.

Play-off bolo maximálne napínavé a až na jeden zápas vo štvrťfinále sa všetky zápasy skončili jednogólovými rozdielmi alebo remízou. Veľmi sa bojovalo o postup do semifinále medzi obhajcom strieborných medailí Pfizerom a Abbottom, no tento duel napokon zvládol lepšie Abbott, ktorý podporovaný skvelým fanklubom mal pevnejšie nervy pri penaltovom rozstrele. V semifinále však už Abbott nestačil na Transmedic a ani heroický výkon najlepšieho brankára turnaja ho nezachránil a po prehre 0:1 musel hrať iba o tretie miesto. V ňom sa stretol so Sanecou Pharmaceuticals, ktorú do tohto súboja odsunul po prehre 1:2 tím Roche.

A práve Roche a Transmedic sa stretli v očakávanom finále, v ktorom mnohí diváci tipovali, že Transmedic si napraví chuť a svojmu súperovi jednoznačne odplatí remízu 1:1 zo základnej skupiny. Opak však bol pravdou a Roche išiel po exportnej strele spoza polovice ihriska do vedenia 1:0. Transmedic však dvoma zlepenými gólmi odpovedal a dostal sa na koňa. Namiesto toho, aby v psychickej výhode súboj definitívne rozhodol, nepremenil niekoľko šancí a potom prišiel moment, ktorý mohol rozhodnúť o novom víťazovi turnaja. Najlepší strelec celého turnaja v drese Transmedicu urobil 25 sekúnd pred koncom súboja na polovici ihriska školácku chybu, prihral do brejku súperovi a ten svoj nájazd troch na jedného profesorsky zvládol – 2:2. Na lavičke Roche zavládla obrovská radosť, no zostávala pred nimi ešte jedna úloha a to zvládnuť penaltový rozstrel.

V ňom mali strelci presnú mušku a dlho to vyzeralo, že sa nerozhodne ani do rána. Napokon však skvelý brankár Transmedicu jeden z pokusov hráčov v bledomodrých dresoch chytil a rozhodol tak o tom, že aj štvrtý titul putuje do Banskej Bystrice. Oba tímy si však môžu svoje dva súboje z turnaja zopakovať na záverečnom Best of the Best Football Challenge.

Na večernej afterparty si najskôr do posledného miesta zaplnená sála pozrela hokejový zápas majstrovstiev sveta Slovensko-Taliansko, aby následne rozprúdila skvelú zábava, ktorá trvala až do štvrtej hodiny ráno a zábery z nej si môžete pozrieť v samostatnom článku. Kto nebol, určite môže ľutovať, o rok však budú mať všetci opäť príležitosť prísť si zašportovať a zabaviť sa.