UNIQA GSC Slovakia víťazom ICTFC 23

ictfc23 Uniqa GSC Slovakia13.ročník Information & Communication Technology Football Challenge 2023 má premiérového víťaza. Titul ide prvýkrát do Nitry, o čo sa pričinili reprezentanti Uniqa GSC Slovakia. Tí v nervydrásajúcom a historicky najdlhšom finále zdolali TITANS Freelancers až po nekonečnom penaltovom rozstrele v ktorom triumfovali 17:16!

Fantastická partia ľudí a firiem z IT a telekomunikačného sektora sa stretla v Bratislave v polovici marca 2023 na tomto tradičnom turnaji. A že pôjde o vydarenú akciu napovedali už úvodné minúty a privítanie, veď na turnaj sa okrem tradičných každoročných účastníkov vrátili niektoré tímy po viac ako desiatich rokoch a mnohé mali zase premiéru. V hale sa hrali vyrovnané zápasy, nikto jasne nedominoval a tipovať celkového víťaza bolo maximálne náročné. O to napokon ani nešlo, lebo atmosféra bola výborná bez ohľadu na výsledky. Iba jediný tím vyhral v základných skupinách všetky svoje zápasy a v ôsmich osemfinálových dueloch rozhodol až päťkrát iba jeden gól, dvakrát bol rozdiel v skóre dvojgólový a iba raz trojgólový. Aj to vypovedá o veľkej vyrovnanosti.

Tieto slová napokon potvrdili aj súboje o medaily. V dvoch štvrťfinálových dueloch sa dokonca kopali penalty. Tie sa stali osudné dvojici minuloročných semifinalistov ASBIS SKIBM ISC Bratislava, ktorí obaja zhodne po penaltových rozstreloch vypadli už v spomínanom štvrťfinále. V prípade Asbisu išlo dokonca o obhajcu titulu. Ich premožiteľmi boli Syntax Systems TITANS Freelancers. Tesne o gól postúpil dlhoročný favorit turnaja SWAN, ktorý sa na akciu vrátil po štyroch rokoch. Aj v semifinále sme boli svedkami drámy, veď Uniqa GSC Slovakia vyradila minuloročného finalistu Syntax Systems najtesnejším výsledkom 1:0 a v dueli medzi TITANS FreelancersSWAN sa po remíze kopali penalty, v ktorých boli úspešnejší titani. Tí tak, mali za sebou dva úspešné penaltové rozstrely vo štvrťfinále aj semifinále, takže keď v boji o zlato zmazali proti Uniqa GSC Slovakia dvojgólové manko a išlo sa opäť do penált, malú výhodu mali asi hráči v modrých dresoch. Uniqa mala počas penaltového rozstrelu hneď niekoľko mečbalov, následne sa však karta obrátila a pokračovalo sa až do neuveriteľnej sedemnástej série a viac ako desaťminutový rozstrel napokon lepšie a šťastnejšie zvládli hráči Uniqa GSC Slovakia.

Turnaj tak mal nového víťaza, no to nás ešte čakala večerná párty. Na nej sa zúčastnili zástupcovia všetkých tímov, čo sa taktiež nestáva pravidelne a iba to potvrdilo skvelú partiu a náladu, ktorá sa následne preniesla aj k baru, na parket a do neskorých nočných hodín.

Bola to fantastická akcia s fantastickými hosťami a my sa už teraz nevieme dočkať 14.ročníka. Wow! Wow! Wow!

(fotky upravujeme a pridáme)