Už o mesiac spoznáme firemného majstra Slovenska vo futsale

zrebovanieUž o mesiac, 24.novembra 2018, spoznáme nového firemného majstra Slovenska vo futsale. Odpoveď na to, kto ním bude nám dá Business Football Challenge 2018 na ktorý bude pozvaných 14 najlepších firemných futsalových kolektívov za rok 2018. A my už teraz vieme, že meno víťaza nebude totožné s tým z minulého roka, pretože víťaz turnaja automobiliek z minulého roka a aj celkový víťaz Best of the Best, miesiči z Volkswagenu, sa na tohtoročnom turnaji nepredstavia. Na Automotive & Logistics Football Challenge 2018 totiž obsadili iba 13.miesto a nepotvrdili tak formu z vlaňajška.

Víťaz však stále môže byť staronový, veď šancu predstaviť sa na ňom bude mať napríklad víťaz z roku 2011 Transmedic Slovakia ale aj ďalšie tímy, ktoré o miestenku ešte len budú hrať. K dnešnému dňu poznáme osem kvalifikovaných tímov, ku ktorým ešte pribudne ďalších šesť.

Z turnaja IT a telekomunikačných firiem sa na novembrovom finále premiérovo predstavia víťaz Asseco Central Europe a porazený finalista Slovak Telekom. Pre oboch to bude premiéra na tomto turnaji a rovnako to isté platí aj pre kvalifikantov z turnaja stavebných firiem, na ktorom dominovala developerská spoločnosti CORWIN pred druhým Metrostavom Slovakia. Tretím turnajom roku 2018 bola akcia pre firmy z oblasti zdravotníctva, na ktorej sa po ročnej odmlke vrátil na trón Transmedic Slovakia a na Best of the Best ho odprevadí Stada Pharma Slovakia. Na jesennom turnaji pre firmy z oblasti automotive a logistiky si účasť taktiež vybojovali nováčikovia – víťazom sa stal Schaeffler Slovensko, ktorý vo finále porazil po penaltovom rozstrele ZF Slovakia.

Čakajú nás teda ešte tri akcie, z ktorých vzíde ďalšia šestica kvalifikovaných a uzavrie sa tak štrnástka tímov pre tento turnaj. Stále má šancu zamútiť vody napríklad minuloročný finalista Slovnaft či tretí z minulého roka Sitno Holding. Musia však zvládnuť zápasy na “svojich” turnajoch, čo nie je vždy jednoduché. Veď fakt, že zatiaľ je z ôsmich kvalifikovaných tímov až sedem debutantov len potvrdzuje vyrovnanosť jednotlivých akcií.

Sme zvedaví, ako to napokon celé dopadne, ale už teraz vieme, že na ihrisku sa bude na čo pozerať a kvalita bude výborná. Tešíme sa!