Víťazom 10.ročníka BIFC sa stal CORWIN

bifc18 corwinDeveloperská spoločnosť CORWIN sa stala premiérovo víťazom Building Industry Football Challenge, keď triumfovala na jubilejnom 10.ročníku a výrazne tak zlepšila 14.miesto z uplynulého roka. V maximálne vyrovnanom turnaji, kde sme videli až šesť penaltových rozstrelov, sa poradie oproti minulému ročníku výrazne premiešalo a potvrdilo sa, že častokrát rozhodujú detaily a takmer všetci majú šancu na dobrý výsledok.

CORWIN pritom turnaj vôbec nezačal dobre, veď prehral úvodné dva zápasy, v ktorých dokonca nestrelil ani gól a v tom momente by málokto predpovedal, že vôbec postúpi zo skupiny, nie to ešte že vyhrá celý turnaj. Hráči v krikľavozelených dresoch však potom preradili rýchlostný stupeň, zapli na vyššie obrátky a od tohto momentu vyhrali všetky zostávajúce zápasy. Potvrdilo sa tak, že na turnaji je dôležité vyhrať posledný zápas. Ideálne ten finálový.

Medzitým sa však rysovali iní favoriti, no vôbec nie nijako výrazne. Veď sa nenašiel ani jeden tím, ktorý by vyhral v základnej skupine úplne všetky zápasy. Najbližšie k tomu boli SKANSKA SKVáhostav-SK, ktorí vyhrali všetko okrem vzájomného zápasu. Ten sa skončil remízou. Ďalej však postúpili obaja. Identickú bilanciu mal aj víťaz skupiny A TEBAU a bez prehry, hoci s dvoma remízami, bol tím TBG Slovensko. Pred vyraďovacou fázou tak bolo všetko otvorené. Viaceré dobre hrajúce tímy sa do nej dokonca ani nedostali, obhajca titulu Inpek Holding skončil vo svojej skupine “len” na 2.mieste, takže tipovať kandidátov na celkové víťazstvo bolo veľmi náročné.

Veľký krok spravil za titulom práve spomínaný CORWIN, ktorý vyradil mierneho favorita a skvele hrajúci Doprastav jednoznačne 4:0. Až v troch osemfinálových zápasoch rozhodovali o postupe penalty a zaujímavosťou bolo, že práve v tejto fáze turnaja odštartoval svoju skvelú penaltovú sériu Metrostav Slovakia. Ten remizoval trikrát 0:0, no aj v osemfinále, aj vo štvrťfinále a napokon aj v semifinále mal pri penaltovom rozstrele viac šťastia ako jeho súperi. Neuveriteľné! Práve na jeho štíte skončil vo štvrťfinále obhajca Inpek Holding. Váhostav-SK si vo štvrťfinále poradil s CRH Rohožník a vo zvyšných dvoch súbojoch už boli výsledky výraznejšie, keď TEBAU nedal šancu TBG Slovensko a CORWIN si hladko poradil s Ambergom Engineering.

Dráma pokračovala aj v semifinále. Najskôr CORWIN porazil TEBAU tesne 2:1, aby v druhom zápase rozhodovali v prospech Metrostavu spomínané tretie penalty a tentoraz bol na opačnej strane barikády Váhostav-SK. Ten si penaltovú smolu vyčerpal v semifinále, takže keď v zápase o 3.miesto s TEBAU opäť rozhodovali penalty, tentoraz si už hráči zo Žiliny nedali výsledok vziaľ a vybojovali bronzové medaily. Vo finále dobre hrajúci a rozbehnutý CORWIN doslova prevalcoval Metrostav, ktorý si už štvrtý rozstrel po sebe nezopakoval a po prehre 0:5 sa musel uspokojiť so striebrom.

Večer sme potom odpálili skvelú žúrku, ruky hore na parkete boli až do skorého rána, pri bare sa debatovalo o výsledkoch a výkonoch a opäť raz sa potvrdilo, že sa na tomto turnaji stretávajú správni ľudia, z ktorých sa medzičasom stali už kamaráti od futsalu. A to nás úplne najviac teší, takže už teraz sa nevieme dočkať štartu druhej dekády a 11.ročníku.

Boli ste absolútne skvelí!