Víťazom 11.ročníka BIFC sa stala premiérovo Skanska SK

bifc19_skanskaTradičný najväčší firemný futsalový turnaj spoločností z oblasti stavebníctva a developmentu Building Industry Football Challenge 2019 vyhrala premiérovo švédska spoločnosť Skanska SK. Rozhodlo sa o tom v predposledný marcový týždeň v športovej hale Mladosť v Bratislave, kde si Skanska SK počínala najlepšie zo všetkých zúčastnených tímov.

Hráči v modrých dresoch švédskeho koncernu postupovali turnajom nenápadne ale isto. Veď vo svojej základnej skupine stratili len dva body po jedinej remíze s nováčikom GFI. V ostatných zápasoch sa tešili z víťazstva. A práve tento výsledok sa stal raritou, pretože po všetkých odohratých súbojoch mali obaja tímy na čele skupiny B vyrovnanú bilanciu, identický vzájomný zápas a aj na vlas rovnaké skóre a tak o víťazovi skupiny rozhodol penaltový rozstrel oboch tímov. V ňom malo viac šťastia GFI a Skansku odsunulo na druhé miesto, z ktorého potom bojovala vo vyraďovacej časti.

O vyrovnanosti celého turnaja svedčí aj fakt, že iba tri tímy – okrem GFI a Skansky už len CRH Rohožník – neokúsili v základných skupinách horkosť prehry. Až v troch prípadoch tak o konečnom umiestnení v skupinách rozhodoval vzájomný zápas a detaily určovali to, že naozaj mohlo byť všetko inak, ako napokon bolo. Ďalšou zaujímavosťou bolo vystúpenie Metrostavu Slovakia. Obhajca minuloročného striebra sa pred rokom postaral o málo vídaný jav, keď v osemfinále, štvrťfinále aj semifinále uhral bezgólové remízy, ale vždy bol lepší pri penaltových rozstreloch. A tak keď sa v osemfinále tohto ročníka skončil jeho zápas s Assyxom 0:0, viacerým to pripomenulo minulý rok. Čo si však hráči v červeno-čiernych dresoch užili pred rokom, to im nebolo dopriate tentoraz a penaltový rozstrel nezvládli. Rovnako nebude mať na penalty dobré spomienky CRH Rohožník, ktorý išiel turnajom – ako už bolo napísané – bez prehry. Vo štvrťfinále však proti Metrostavu Bratislava, slovenskej pobočky českej spoločnosti uhral remízu 0:0 a keďže penaltový rozstrel nezvládol, s turnajom sa rozlúčil ako jediný tím ktorý neprehral v riadnom hracom čase. Štvrťfinále bolo stopkou aj pre obhajcu minuloročného prvenstva CORWIN. Bratislavský developer nestačil na Amberg Engineering a podľahol mu 0:2. Rovnaký výsledok sa zrodil v prospech Skansky, ktorá si poradila s Assyxom a v poslednom štvrťfinále ťahal opäť za kratší koniec papierový favorit GFI, ktorý nestačil na TEBAU.

Rovnako nervydrásajúce boli aj semifinálové zápasy v ktorých padol jediný gól. Strelila ho Skanska v duely s Amberg Engineering a radoval sa tak zo svojho premiérového postupu do finále. V druhom zápase sa zrodila bezgólová remíza a tak si to TEBAU musel proti Metrostavu Bratislava rozdať až v penaltovom rozstrele v ktorom mali viac šťastia hráči bratislavskej pobočky českého zástupcu. TEBAU si to však vynahradil aspoň v zápase o bronz, v ktorom vyhral 2:0 nad Amberg Engineering a na 11.ročníku turnaja tak získal svoje premiérové medaily, ktorými si vylepšil minuloročné 4.miesto. Vo finále sa Metrostav ujal vedenia, ale Skanska dvoma gólmi duel otočila a premiérovo sa tak stala víťazom Building Industry Football Challenge.

A večerná afterparty? Z nej sa nevynáša, ale tí čo si pamätajú, tak hovoria, že bolo dobre. Parket plný, poháre plné, čo viac si želať? 🙂